Świat Wybrańców Zimy


Żegnaj, Mikołaju. Wiiitaj, Krampusie.


Zima nadciąga i już czuć chłód w powietrzu. To czas świętowania, podtrzymywania więzi i oczywiście dzielenia się opowieściami przekazywanymi od pokoleń.

Zatem ogrzejcie się przy ogniu obok małych Żaroszponków i pozwólcie, że opowiemy wam baśń o Wybrańcach Zimy…

Zmiana zimowych tradycji

Nasze świąteczne skórki zawsze były pełne cukrowych lasek i dzwoneczków – wyglądały świątecznie i wesoło, i trochę nie na miejscu. Mamy kiczowate bożonarodzeniowe skórki jak Poppy Śnieżny Jelonek i Braum Mikołaj, a także skórki Zimowego Zachwytu, które są pełne oszronionej broni, motywów płatków śniegu i puszystych futerek.

Te klasyczne skórki zawsze będą miały swoje miejsce w naszych sercach, ale zespół skórek postawił sobie nowe wyzwanie: całkowicie zmienić koncepcję zimowej linii skórek i stworzyć coś, co nie jest jednoznacznie skoncentrowane na pewnych konkretnych świętach.

– Większość naszych zimowych skórek jest bardzo związana z grudniem, więc zabawnie było eksplorować inne bajkowe motywy związane z zimą, szczególnie te nieco bardziej mroczne – mówi graficzka koncepcyjna, Julia „Goobia” Nguyen.

Zespół zaczął tworzyć tablicę nastrojów i rysować grafiki koncepcyjne – oraz wyobrażać sobie świat, w którym istniały tworzone postacie.

Główną inspiracją całego projektu i narracji Wybrańców Zimy stały się ludowe podania z terenu Europy, w tym takie postacie z pogranicza koszmarów i baśni braci Grimm jak Krampus i Perchta.

– Perchta ma wiele wcieleń. Jedno z nich w okolicach Bożego Narodzenia nawiedza ludzkie siedziby i dzieciom, które były grzeczne, daje srebrną monetę. Ale jeśli były niegrzeczne, rozcina im brzuchy i napycha je słomą i kamieniami – mówi starszy scenarzysta, Max „TwoWeevils” Folkman. – Wszystkie europejskie ludowe baśnie opowiadają o najistotniejszych sprawach i o zagrożeniach. I wszystkie zawierają jakiś pouczający morał dla dzieci. Wiele ze współczesnych ludowych podań jest zakorzenionych w mrocznych opowieściach, które zostały złagodzone przez lata opowiadania i powtarzania. Jednym z moich celów podczas tworzenia Wybrańców Zimy było opowiedzenie naszej wersji tych historii.

Graficy z zespołu również zainspirowali się tymi opowieściami. Groobia, budując koncepcję Warwicka, wzięła na cel europejską legendę o Krampusie. Co roku 5 grudnia Święty Mikołaj i Krampus – antropomorficzny demon z rogami przypominający kozła – odwiedzają w domach dzieci. Święty Mikołaj zostawia dla tych grzecznych łakocie takie jak owoce, orzechy i czekoladki. Natomiast Krampus lubuje się w karaniu dzieci, które były niegrzeczne. Czyli mamy typową koncepcję dobrego i złego gliny podlaną sosem bajkowego koszmaru.

W tym duchu powstała koncepcja Warwicka z rogami, rozdwojonym językiem i chlupoczącą beczułką na plecach.

winterblessed-warwick-editorial.jpg

Gdy zespół zgłębiał mroczne aspekty naszych ulubionych zimowych opowieści, podniosła świąteczna atmosfera (z mroczą nutką) inspirowana opowieściami, baletem oraz zdobnymi, bogatymi materiałami takimi jak aksamit i złotogłów, zaczęła nabierać kształtu.

Mieliśmy aż za dużo dobrych pomysłów. Jednym z największych wyzwań okazało się połączenie różnych motywów w całość, która sprawiała spójne wrażenie.

– To była swego rodzaju podróż – mówi graficzka koncepcyjna, Megan „Ze Ocelot” O’Rourke. – Zaczęliśmy od czterech motywów i czterech rodzajów bohaterów, stylów wizualnych i efektów wizualnych, a potem zawęziliśmy je do trzech. W jednej spodobały się nam mroczne wyobrażenia, w drugiej zorza polarna jako źródło mocy, a z ostatniej zaczerpnęliśmy motyw dziadka do orzechów i efekty skrzenia się. Chodziło o znalezienie sposobu, by uwzględnić to wszystko – i jakoś się nam udało.

Gdy wizualizacje zaczęły przybierać ostateczne formy, krystalizował się też projekt narracji – inspirowaliśmy się wzajemnie i tak powstawał świat Wybrańców Zimy.

Arktyczne opowieści

W świecie Wybrańców Zimy cała moc pochodzi z Zorzy, która jest źródłem o nieograniczonym potencjale. Każdego roku po pierwszym śniegu Zorza (taka, jaka występuje na biegunie północnym) wybiera nową Gwiazdę Polarną, kogoś, kto poniesie jej moc i podzieli się jej darami.

Tej zimy ten tytuł przypadł Dianie. Jest zimną i cyniczną Gwiazdą Polarną (nie zawsze są takie), ale jest też sprawiedliwa, rozdzielając błogosławieństwa i kary zgodnie ze swoim uznaniem.

02Diana-winterblessed-editorial.jpg
Koncepcja: Rheekyo Lee

– Jako Gwiazda Polarna Diana nie jest okrutna. Jest sprawiedliwa – mówi TwoWeevils. – Powiedzmy, że przez cały rok kogoś wykorzystujesz, a potem w ostatnim tygodniu robisz jeden dobry uczynek – jej to nie wystarcza. Staramy się podtrzymywać ducha świąt, zgodnie z którym dzielimy się dobrem i jesteśmy wdzięczni za to, co mamy.

Inni bohaterowie też mają do odegrania swoje role i tytuły, które do nich pasują.

– Te role są nawiązaniem do ludowych baśni z Europy, w których często nie występują imiona, tylko funkcje postaci. Skupienie się na tych funkcjach nadaje im bardziej tajemniczy charakter – mówi TwoWeevils.

W tej opowieści mamy troje głównych bohaterów: Łowcę Swaina, Mędrca Zileana i Strażniczkę Zoe. Wszyscy niecierpliwie czekają na Gwiazdę Polarną i błogosławieństwo Zorzy.

03Swain-winterblessed-editorial.jpg
Koncepcja: Megan „Ze Ocelot” O’Rourke

Gdy Gwiazda Polarna przybywa, tworzy dwa prezenty przeznaczone dla naszych bohaterów: Bestię Warwicka, stworzonego do obrony ziem trojga bohaterów, i Automat Shaco, stworzony do pracy na ich ziemiach. Oba prezenty – które są posłuszne Gwieździe Polarnej – zostały stworzone, aby się nimi dzielić.

04Shaco-winterblessed-editorial.jpg

Wierząc, że jest uprawniony do własnego prezentu, Swain bierze Bestię dla siebie, zmuszając Zoe i Zileana do walki o Automat. Koniec końców trójce bohaterów nie udaje się podzielić prezentami, czym irytują Gwiazdę Polarną. Diana wysyła Warwicka i Shaco, aby wymierzyli karę, mówiąc im: „Zima jest okrutna, a ciepłem należy się dzielić. Niech ta kara posłuży za przestrogę”.

Chociaż w świecie Wybrańców Zimy nie ma oczywistych pozytywnych bohaterów i złoczyńców, przekazuje on pewien morał. Głupota trójki bohaterów ma służyć jako lekcja na temat bezinteresowności i dzielenia się.

05WarwickInGame-winterblessed-editorial.jpg

Specyficzne role – Swaina jako łowcy i Warwicka jako bestii – i ich wzajemne relacje są widoczne w grze, szczególnie w animacji powrotów.

W przypadku Swaina zauważycie ślady łap na śniegu, gdy wysyła swojego ptaka w niebo. W powrocie Warwicka na krótko pojawia się ptak Swaina. Powrót Zoe pokazuje jej rolę strażniczki odpowiedzialnej za zaganianie owiec i uprawę ziemi. A Shaco, jak zwykle upiorny uduchowiony, otacza się laleczkami przedstawiającymi innych Wybrańców Zimy.

06SwainRecall.gif

07WarwickRecall.gif

Zorza

Wzbudzająca podziw moc Zorzy jest w pełni widoczna w każdej skórce. Efekty wizualne każdego bohatera w największym stopniu pokazują ich powiązanie z Zorzą, dzięki wykorzystaniu opalizujących fal kolorów, misternych śnieżnych zarysów i filigranowych złotych ornamentów.

08DianaVFX.jpg
Poszukiwania efektów wizualnych grafika koncepcyjnego Rheekyo Lee

Wszyscy bohaterowie w świecie Wybrańców Zimy wykorzystują w jakiś sposób moc Zorzy, ale to Gwiazda Polarna w istocie nią włada. W przypadku Diany starszy grafik efektów wizualnych Riot Sirhaian zawarł moc i wieczne piękno w wizualizacji jej umiejętności.

– Spróbowałem oddać jej chłodną osobowość, używając zimnych kolorów zorzy polarnej. Jest zarazem potężna i prawa, więc staraliśmy się pokazać to, używając potężnych efektów i błysków, szczególnie w przypadku jej superumiejętności, oraz dodając ostre i szpiczaste kształty – mówi Riot Sirhaian. – Złoty kolor ma przypominać o jej królewskiej pozycji oraz zapewniać ciekawy kontrast kolorystyczny.

Gdy Diana zada obrażenia co najmniej dwóm wrogom swoją superumiejętnością, przyjmuje postać mścicielki, nabiera czerwonych odcieni i pojawia się jej korona Gwiazdy Polarnej. A w dodatku, gdy zaliczy pentakill jako Diana Wybranka Zimy, nad Summoner’s Rift rozświetli się zorza i spadnie śnieg. Prawdziwie legendarny efekt, prawda?

Video

Zespół ma nadzieję, że gdy będziecie grać w skórce Wybrańca Zimy, poczujecie się elegancko, przytulnie i trochę nerwowo.

– Chcę, by dzięki tej skórce, ludzie poczuli magię z odrobiną goryczy. Chyba porównałbym to uczucie do tortu z gorzkiej czekolady – śmieje się TwoWeevils.

Mamy nadzieję, że weźmiecie do serca lekcję, którą poznacie dzięki Wybrańcom Zimy – nieco altruizmu przydaje się na dłuższą metę, szczególne na Summoner’s Rift. Przekażcie czerwone wzmocnienie swojemu prowadzącemu i poczujcie błogosławieństwo Gwiazdy Polarnej. Kto wie, jeśli będziecie czatować jak gracze z 5 poziomem honoru, może Zorza wybierze właśnie waszego bohatera następnej zimy.


Podziel się ze znajomymi!