TFT: Galaktyki — aktualizacja śródrotacyjna


Sezon rankingowy Galaktyk, nowa przepustka, bohaterowie, komórki i przyszłość TFT.


W SKRÓCIE dla tych, którzy nie lubią zbyt dużo czytać — rotacja Teamfight Tactics: Galaktyki otrzyma śródrotacyjną aktualizację gdzieś na początku czerwca. Będzie ona obejmowała:

 • Nowy split rankinowy wraz z resetem.
 • Nagrody rankingowe za rotację startową, rotację Żywioły powstają oraz pierwszy split Galaktyk.
 • Sporo nowych bohaterów i cech oraz usunięcie niektórych bohaterów i cech.
 • Całkiem nową przepustkę wraz z areną, wybuchami, jajami i emotkami.
 • Trzy nowe specjalne Małe Legendy w zestawie z jednym cudownym jajem.
 • Ulepszenia wersji na urządzenia przenośne.
 • Lśniący nowością sklep w wersji na urządzenia przenośne.

Witajcie, kapitanowie!

Porozmawiajmy o drugiej części rotacji Teamfight Tactics: Galaktyki. Zmieniamy długość jej cyklu życia i strukturę, żeby zachować świeżość gry bez konieczności wprowadzania ciągłych poprawek w mecie. Galaktyki ostatecznie będą sześciomiesięczną rotacją z jedną dużą aktualizacją w połowie. Chcemy, żeby gra była interesująca, ale nie chcemy, żeby zmieniała się zbyt szybko. Wciąż eksperymentujemy, więc w przyszłości rotacje mogą być inaczej rozłożone w czasie.

Krótko mówiąc, około patcha 10.12 (według kalendarza IRL będzie to na początku czerwca) dodamy sporo nowych bohaterów i kilka nowych cech — a przy okazji usuniemy część istniejących obecnie. Ponadto dostarczymy długo wyczekiwane nagrody rankingowe z dwóch pierwszych rotacji, rozpoczniemy nowy split rankingowy i udostępnimy nową przepustkę. W ciągu najbliższego miesiąca podamy dużo bardziej szczegółowe informacje, teraz omówimy tylko najważniejsze rzeczy.

Kolejka rankingowa

Jednym z celów wydłużenia cyklu życia rotacji jest zapewnienie wam dodatkowego czasu na korzystanie z jej zawartości i mechaniki. Ponadto uznaliśmy też, że ważne będzie podzielenie tego przedłużonego czasu na dwa splity rankingowe, ponieważ zmiany wprowadzane w połowie rotacji będą na tyle duże, że pozwolą wykazać się nowym poziomem umiejętności. Wasze miejsca w rankingu znów zostaną zresetowane, ale tym razem w łagodniejszym stopniu niż podczas przejścia pomiędzy rotacjami. Większość graczy rozpocznie nowy split o jeden krąg poniżej kręgu, na którym ukończyła poprzednią rotację. Na przykład gracze ze Złota 3 spadną do Srebra 3. Wszyscy gracze z kręgu Mistrza i powyżej spadną do Diamentu 4.

Jeśli zamierzacie do ostatniej godziny wspinać się w rankingu i chcecie wiedzieć, kiedy dokładnie nastąpi zmiana, informujemy, że pierwszy split skończy się, gdy serwery zostaną wyłączone w celu instalacji patcha 10.12, a nowy split rozpocznie się wraz z ich uruchomieniem.

Nagrody rankingowe

Ci z was, którzy zapewnili sobie co najmniej Złoto w rotacji startowej i w rotacji Żywioły powstają, w patchu 10.12 otrzymają swoje Zwycięskie Małe Legendy. W przyszłości emotki za zdobytą rangę będziecie otrzymywać w każdym splicie. Ponadto, jeśli zdobędziecie Złoto lub wyższą rangę w obu splitach Galaktyk, otrzymacie Zwycięskie Małe Legendy Galaktyk na zakończenie całej rotacji.

new-rankedLL_sketches.jpgPraca w toku, produkt końcowy może ulec zmianie.

Przepustka Galaktyk II

Bardzo wyraźnie i dobitnie dotarła do nas informacja, że uwielbiacie robić postępy w TFT, nawet gdy akurat trafił się wam tragiczny ciąg porażek. Dlatego wraz z nowym splitem rankingowym pojawi się całkiem nowa darmowa Przepustka Galaktyk i nowa płatna Przepustka+. Przepustka+ będzie dostępna za 1295 RP wkrótce po wypuszczeniu patcha 10.12.

New-SG_riversprite_sketches.jpgNowa Przepustka Galaktyk będzie zawierać następujące ekskluzywne elementy:

 • Arenę;
 • Emotki;
 • Wybuchy;
 • Małe Legendy.

Poza Przepustką znajdziecie również nowe jajo Małych Legend z trzema nowymi gatunkami. Dzisiaj nie powiemy o nich nic więcej, ale możecie co nieco podejrzeć:

New-LLconcept.jpg

TFT Mobile

Poświęćmy teraz chwilę omówieniu TFT Mobile.

Podczas pierwszego miesiąca po premierze z gry na swoich telefonach korzystało 10 milionów graczy. Jesteśmy zachwyceni, że gdziekolwiek się udajecie, zabieracie TFT ze sobą. Również duża część naszego zespołu gra obecnie prawie wyłącznie na telefonach i bardzo zależy nam na dalszym poszerzaniu i udoskonalaniu tej formy gry.

Gdy tworzyliśmy TFT Mobile, uznaliśmy, że możliwość gry w TFT w dowolnym miejscu jest ważniejsza, niż możliwość korzystania ze wszystkich funkcji gry dostępnych w wersji TFT na PC. Teraz pracujemy głównie nad dodawaniem brakujących funkcji, takich jak ustawienia, czat, sklep i kodeks. W patchu 10.12 zaczynamy od dodania sklepu, ponieważ lubimy robić fajne przedmioty kosmetyczne, które możecie kupować, a uzyskane dzięki temu fundusze pozwalają nam finansować dalszy rozwój wersji gry na urządzenia przenośne.

Staramy się też ulepszyć działanie TFT, aby gra działała płynnie na większości telefonów. Chcemy naprawić takie elementy, jak duże spadki liczby klatek na sekundę podczas rund ze stworami i pogarszająca się wydajność podczas walk drużynowych w późnej fazie gry, gdy gracze mają pełne kompozycje drużyn. Wprowadzamy też takie ulepszenia, jak uściślanie poleceń, aby zredukować możliwość przypadkowego wyposażenia bohatera w przedmiot lub sprzedania jednostki, która miała znaleźć się na ławce. Ogólnie chcielibyśmy, żeby TFT Mobile dawało taką samą swobodę użytkowania jak wersja na PC i uważamy, że wymaga to dalszych usprawnień.

I wreszcie chcemy krótko odnieść się do wersji gry na tablety. Od wielu graczy słyszeliśmy, że byłoby świetnie, gdyby TFT natywnie obsługiwało tablety. Zamierzamy zająć się tym w przyszłości, ale najpierw chcemy skoncentrować się na poprawie jakości działania TFT na telefonach komórkowych. Gdy uznamy, że gra działa już bardzo dobrze na komórkach, będziemy gotowi zająć się wprowadzeniem jej na tablety.


Podziel się ze znajomymi!