TFT Królestwa Skarbów – Nowy sposób personalizacji!

Teamfight Tactics

Reklama

Jajo odchodzi, nowe przychodzi. Wszystko na temat nowego systemu łupów: Królestw Skabów!

Czym są Królestwa Skarbów?

W SKRÓCIE: Królestwa Skarbów to wielkoskalowa aktualizacja sposobu zdobywania zawartości kosmetycznej w TFT, która zastąpi nasz obecny system dostaw oparty na Jajach. Od razu uprzedzamy, że ceny się nie zmienią (pozostaną na poziomie 390 RP lub monet TFT za sztukę), natomiast podregulujemy częstotliwość wypadania i kategorie przedmiotów, aby uwzględnić główne udogodnienia, które wprowadziliśmy do systemu. Czytajcie dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Realm_Hub_-_Arena_-_PC_opt.jpg

Podobnie jak Jaja, każdy Skarb z Królestwa Skarbów zawiera niepowtarzalny zestaw rzadkiej zawartości: mityczne areny i Małe Legendy, zwykłe i mityczne Chibi itd. Jednak w przeciwieństwie do Jaj, w Królestwach Skarbów obowiązuje nowa standardowa waluta: Tokeny Skarbu. Cena jednostkowa jest dokładnie taka sama jak w przypadku Jaj (390 RP lub monet TFT), ale teraz możecie wybierać nabywaną zawartość, zamiast kupować duże pakiety zarzucające was dodatkowymi Jajami, mimo że już macie przedmioty, na których wam zależało.

Królestwa Skarbów mają też duże udogodnienia techniczne, między innymi pozwalają przywracać rotacyjną zawartość (taką jak Kretonur Astronauta i Duszek UFO w pierwszym rzucie), pozwalają graczom otwierać jednocześnie wiele nagród, dają szansę na wypadnięcie podstawowej wersji Chibi, która jest dostępna w sklepie, oraz mają lepszy system gwarantowanych nagród premium. Więcej informacji na temat ich działania i pełne zestawienie częstotliwości wypadania łupów, a także inne szczegóły znajdziecie poniżej!

Po co wypuszczamy Królestwa Skarbów?

Oczywiście TFT nie powstało w jeden dzień, ale niestety w wielkim porządku rzeczy nie zaplanowano na to jakoś dużo więcej czasu. Biorąc pod uwagę nowe tryby wydarzeń jak Przychylność Losu i świetne aktualizacje wydarzeń w niedalekiej przyszłości (!?), a także w świetle najnowszej zapowiedzi wypuszczania trzech pełnych rotacji rocznie, rok 2023 będzie wielkim rokiem dla naszego zespołu i okresem rozwoju wszystkich doświadczeń związanych z TFT.

Na początku Jaja pomagały nam wprowadzać dodatkowe atrakcje i zróżnicowanie przedmiotów kosmetycznych w TFT (poza systemem bezpośrednich zakupów). Związane z nimi zainteresowanie graczy stało się głównym powodem zapewnienia naszemu zespołowi dodatkowych zasobów, pozwalających rozwijać i zespół, i grę. Jednak na tej idealnej powierzchni pojawiło się kilka rys, a mianowicie:

 • Zestawy bywają mało intuicyjne – jeśli zależy wam na konkretnym łupie i zdobędziecie go w kilku pierwszych próbach, dodatkowy stos Jaj sprawia dziwne wrażenie.
 • Pełna lista przedmiotów dostępnych w każdym Jaju nie jest czytelna na pierwszy rzut oka.
 • Trudno jest kontrolować liczbę otwartych już Jaj, a wielu graczy nie wie, że niektóre przedmioty mają ochronę przed pechem związaną z konkretną liczbą otwartych Jaj.
 • Można otwierać tylko po jednym Jaju, co bardzo się dłuży, ponieważ animacja Jaj jest nieco przestarzała. Nie wolelibyście raczej podziwiać majestatycznej wizji Urfa otwierającego mieniącą się blaskiem skrzynię skarbów? Ja bym wolał.

Naszym celem związanym z Królestwami Skarbów jest stworzenie lepiej działającego i bardziej satysfakcjonującego doświadczenia dla graczy, którzy inwestują w TFT, co oznacza, że chcemy wyeliminować powyższe problemy i kilka innych:

 • Tokeny są standardowe, co oznacza, że można ich użyć do zakupu każdego Skarbu z Królestw Skarbów. Nasza pierwsza transza nagród jest związana ze zbliżającym się wypuszczeniem areny Mecha: PRIME Zero, ale w przyszłości będziemy oferować szeroki wachlarz zawartości w wielu różnych Skarbach jednocześnie, w tym mityczne Chibi, areny itp, które nie są obecnie inaczej dostępne. Jeśli jesteście szczęśliwymi Dziobakami i dostaniecie wszystkie wyjątkowe przedmioty z konkretnego Skarbu, zaoszczędzone Tokeny będziecie mogli wydać w przyszłości. Nie bójcie się oszczędzać ich na zawartość, która naprawdę się wam podoba – te Tokeny nie mają określonego terminu ważności.
  • W przyszłości zastanowimy się nad wariantami ofert ze specjalnymi Tokenami pozwalającymi nabywać wyjątkowe łupy lub powiązanymi z wydarzeniami i w razie potrzeby podzielimy się też z wami informacjami na ten temat.
 • Na premierę Królestw Skarbów przygotowaliśmy całą paletę rotacyjnej zawartości i będziemy pracować nad tym, aby zawsze była świeża i pachnąca.
 • Skarby z Królestw Skarbów można otwierać po jednym albo po dziesięć naraz!
 • Dla graczy, którzy odblokują całą dostępną Gwiezdną Zawartość w danym Skarbie, dodajemy specjalne premie i zabezpieczenia. Szczegółowe informacje znajdziecie w następnym akapicie.
 • System wygląda o niebo lepiej. Sorki, Jaja. Spójrzcie sami:

Video

Przejdźmy do szczegółów

Skoro wszystkie ogólne informacje mamy już za sobą, przejdźmy do szczegółów działania Królestw Skarbów:

 • Tokeny można kupować w paczkach po 100 sztuk kosztujących 390 RP lub monet TFT.
 • Każdy Skarb z Królestw Skarbów kosztuje 100 Tokenów za sztukę lub 1000 Tokenów za 10 sztuk.

Częstotliwość wypadania – na przykładzie najbliższego Skarbu z Areny Mecha Prime Zero:

Poziom Opis Przykłady Częstotliwość wypadania
Gwiezdna Zawartość Najrzadsze nagrody, zwykle wyświetlane na banerze Skarbu z Królestw Skarbów. Arena Mecha Prime Zero. 1%
Polecana zawartość Rzadka nowa zawartość i klasyczne nagrody, w tym wcześniejsze rotacyjne przedmioty Przepustki+. Nowy Wybuch Przeładowanego Superlasera, Kretonur Astronauta, Duszek UFO, nowe warianty Małych Legend. 15%
Zwykła zawartość Szeroki wybór wydanych wcześniej Małych Legend. Przecukrzony Dango, Bzyczący Choncc i wiele innych. 84%

*Dodatkowe informacje na temat częstotliwości wypadania, gwarancji i Tokenów Obietnicy:

Chociaż w każdym Skarbie z Królestwa Skarbów będzie cały zestaw wyjątkowych nagród, losowa Gwiezdna Zawartość jest ich podstawą, dlatego obwarowaliśmy ją dodatkowymi premiami i zabezpieczeniami:

 • Częstotliwość wypadania ma statyczną wartości X%, ale macie gwarancję otrzymania jednej nagrody z Gwiezdnej Zawartości w Skarbie po maksymalnie 61 próbach.
 • Tą gwarancją objęte są wszystkie Skarby*. Jeśli, na przykład, kupicie 50 Skarbów „Arena Mecha Prime Zero” i nie otrzymacie w nich nagrody z Gwiezdnej Zawartości, zostaje wam jeszcze 11 prób do gwarantowanego wypadnięcia nagrody z Gwiezdnej Zawartości, niezależnie od tego, jaki Skarb kupicie.
  • W przyszłości wprowadzimy zapewne inne schematy, na przykład specjalne Skarby, które będą wyłączone spod tej gwarancji, ale o nich będziemy informować w późniejszym czasie.
 • Licznik gwarancji jest widoczny na stronie Królestw Skarbów i resetuje się po otrzymaniu każdej nagrody z Gwiezdnej Zawartości.
 • Gdy otrzymacie wszystkie nagrody z Gwiezdnej Zawartości danego Skarbu i będziecie dalej pobierać z niego nagrody, osiągnięcie limitu gwarantowanego łupu nagrodzi was Tokenem Obietnicy.
 • Token Obietnicy można zrealizować, aby natychmiast otrzymać Gwiezdną Zawartość aktywnego Skarbu z Królestw Skarbów.

Co stanie się z Przepustkami i Jajami?

Wraz z pojawieniem się Królestw Skarbów zastąpimy Jaja w Przepustkach TFT. Zamiast tradycyjnej nagrody z Jaja (np. 4 poziomu w obecnej przepustce Potwory Atakują! Chwilowe Usterki!!) Otrzymacie 100 Tokenów, więc nawet jeśli macie wersję darmową, to i tak będziecie mogli wskoczyć do Królestw Skarbów, grając i wykonując misje w rotacji!

Jeśli kolekcjonujecie Jaja lub jesteście ich wielkimi fanami, nie ma powodów do obaw. Królestwa Skarbów wypuścimy w patchu 13.10 17 maja, ale Jaja, które już się pojawiły, będą dostępne do patcha 13.12, który zostanie wypuszczony 14 czerwca. Po tym terminie w dalszym ciągu będziecie mogli przechowywać posiadane Jaja i otwierać je w dowolnym momencie.

Królestwa Skarbów wkrótce pojawią się w patchu 13.10 na serwerze testowym, więc koniecznie zajrzyjcie tam i sami je wypróbujcie! Nie możemy się już doczekać premiery i będziemy was na bieżąco informować o wszystkim, co planujemy w związku z Królestwami Skarbów w bliższej i dalszej przyszłości.

Więcej informacji znajdziecie też w tym artykule Wsparcia Gracza na temat Królestw Skarbów!

Reklama
Czytaj więcej