TFT Patch 13.14 – opis zmian


Szczegóły zmiany na patch 13.14 Teamfight Tactics.


Witamy w Kopule Choncca!Znacie zasady: wchodzi ośmioro Taktyków, ale tylko jeden z nich zwycięża Bijatykę Dusz! W tym patchu wprowadzamy Duchowego Wojownika do TFT z zupełnie nowym trybem gry nawiązującym do turnieju oraz wydarzeniem inspirowanym Chonccem, Kopułą Choncca! Kopuła Choncca to nie tylko nasze pierwsze wydarzenie międzyplatformowe (ręce w górę, gracze mobilni), lecz także pierwsza przepustka wydarzenia oraz szereg nowych elementów kosmetycznych, które wprawią was w nastrój na wygrywanie! Więcej informacji znajdziecie tutaj. To jednak dotyczy jedynie wydarzenia, a mamy jeszcze pełny patch TFT z przeróbkami dwóch najsłabszych portali regionów oraz serią zmian wyważenia… czy to Kukła Treningowa sokole oko zabijająca moją tylną formację?

PATCH W SKRÓCIE

BIJATYKA DUSZ I KOPUŁA CHONCCA

Tryb Bijatyka Dusz i wydarzenie Kopuła Choncca będą aktywne od 19 lipca (nocą czasu CEST) do 15 sierpnia (nocą czasu CEST). Więcej o tym trybie gry, wydarzeniu i przedmiotach kosmetycznych przeczytacie tutaj.

TRYB GRY: BIJATYKA DUSZ

 • Tryb Bijatyka Dusz ma dwa etapy: etap treningu od 1–1 do 3–8 i etap turnieju w formie gier do 2 zwycięstw od 3–8.
 • W etapie treningu będziecie gromadzić Duchową Moc, wygrywając rundę (30), przegrywając ją (15) i zabijając wrogich bohaterów (1). Duchowa Moc zastępuje zdrowie i może tylko rosnąć.
 • Duchowa Moc będzie zwiększać liczbę wariantów łupów od Gwen i Setta, gdy wpadną, by pomóc z łupami lub gdy pojawią się jako bossowie PvE.
 • Podczas treningu zostanie wam przyznana Niedoskonała Korona Duszy. Niedoskonała Korona Duszy zwiększa statystyki ukoronowanej jednostki (obrażenia od ataku, moc umiejętności i zdrowie) i sprawia, że jej ostatnia nieunikalna cecha będzie liczyć się podwójnie.
 • Podczas etapu turniejowego wasza Niedoskonała Korona Duszy przemieni się w Doskonałą, zapewniając dodatkowe statystyki w zależności od waszej Duchowej Mocy, oraz zyska dodatkowy efekt wskrzeszenia.
 • Przegranie dwa razy w fazie turniejowej poskutkuje eliminacją z meczu! Powodzenia!

PRZEPUSTKA WYDARZENIA!

 

Kopuła Choncca jest naszym pierwszym wydarzeniem z Przepustką wydarzenia. Przepustka jest podobna do standardowych Przepustek rotacji/śródrotacji i będziecie odblokowywać nową zawartość tematyczną przez granie i zbieranie PD. Przepustka wydarzenia jest krótsza i ma mniej kamieni milowych, ponieważ będzie aktywna tylko w czasie wydarzenia.

 

 • Będziecie mogli dokonać zakupu Przepustki Wydarzenia Duchowy Wojownik za 575 RP przed rozpoczęciem wydarzenia o godz. 00:00 CEST. Możecie kupić ją jeszcze wcześniej, ale nagrody i PD przepustki zostaną włączone dopiero po premierze wydarzenia.
 • Oprócz 100 darmowych Tokenów Skarbu darmowej Przepustki ulepszenie zapewnia dostęp do zawartości takiej jak emotki, Odłamki Gwiazd, wybuchy i Legendarna Mała Legenda, Khaat’Sai.
 • Przepustka będzie też zawierać trzy wybuchy, przy czym każdy z nich będzie w pełni ulepszony w momencie odblokowania. Będą to Duchowa Moc, Statyczna Dusza i Boże Oko.
 • Przepustka wydarzenia będzie miała PD oddzielne od PD Runeterry Wykutej na Nowo, co oznacza, że misje Duchowego Wojownika będą się tylko liczyć na poczet postępu Przepustki wydarzenia Duchowego Wojownika.

CHIBI GWEN I CHIBI DUCHOWA WOJOWNICZKA GWEN

 

Gwen nie tylko chce was podszkolić przed Bijatyką Dusz, ale także jest dostępna w wersji Chibi.

 

 • Chibi Gwen jest dostępna w sklepie za 1900 RP. Ma też własny wybuch, Ciach, Ciach! Chibi Gwen będzie dostępna również po wydarzeniu aż do 15 sierpnia.
 • Ponadto pojawi się Chibi Duchowa Wojowniczka Gwen dostępna w ramach Gwiezdnej Zawartości z Królestw Skarbów od patcha 13.14 do końca wydarzenia, czyli do 15 sierpnia. Będzie miała unikalną animację wykończenia, która przetnie nadzieje waszych wrogów na zwycięstwo.

ARENA TURNIEJU DUSZ

 

Spadnijcie z nieba prosto na Turniej Dusz, by sprawdzić swoje umiejętności!

 

 • Turniej Dusz ma unikalną animację wprowadzającą, ceremonię transformacji, dynamiczne efekty planszy i nie tylko!
 • Będzie dostępny tylko w ramach Gwiezdnej Zawartości z Królestw Skarbów.

WITAMY POD KOPUŁĄ CHONCCA

 

Kopuła Choncca jest naszym pierwszym wydarzeniem w TFT, z którego można korzystać w pełni na urządzeniach przenośnych. W trakcie Kopuły spotkacie bohaterów Duchowego Wojownika i poznacie ich trenerów (Małe Legendy) podczas ich wyprawy do Kopuły Choncca. Każda z par będzie miała swoje misje, które dadzą wam PD Przepustki Duchowego Wojownika, dostępnej także przez stronę wydarzenia.

POLITYKA DANYCH ULEPSZEŃ

Na początku Runeterry Wykutej na Nowo ogłosiliśmy, że wprowadzamy aktualizacje naszych zasad API dla deweloperów. Wdrożyliśmy dwie zmiany: partnerzy nie będą mogli udostępniać żadnych danych dotyczących współczynników zwycięstw Legend, a następnie, od 19 lipca 2023 r., partnerzy nie będą mogli ujawniać współczynników zwycięstw konkretnych ulepszeń dla każdego z etapów.Teraz trwa drugi etap implementacji, dlatego potrzebujemy nieco czasu na przemyślenie tej aktualizacji. Po pierwsze jesteśmy ogromnymi fanami przewodników, dyskusji i debat wychodzących ze strony społeczności. Rozgrywka w TFT jest najbardziej ekscytująca, gdy gracze eksperymentują, dzielą się opracowanymi przez siebie strategiami i zmieniają metę z upływem czasu. Ulepszenia spowodowały, że gracze podejmują decyzje wyłącznie na podstawie danych, co zniechęca graczy do podejmowania własnych wyborów, ale co najważniejsze – przez to gracze nieumyślnie ignorują potencjalne drogi do zwycięstwa lub ekscytujące nowe kombinacje, wymieniając je na statystycznie „najlepszą” opcję. Skutkuje to również sytuacjami, w których duża liczba graczy obiera za cel dokładnie te same kompozycje, co z kolei prowadzi do mniej organicznej, mniej zróżnicowanej rozgrywki.Porozmawiajmy więc o mecie w świecie bez danych na temat ulepszeń. Choć w ciągu ostatniego roku znacząco rozbudowaliśmy nasz zespół od wyważenia, to koniec końców wiemy, że meta zawsze będzie się rozwijać. Nasz zespół odpowiedzialny za wyważanie nadal będzie wkładać mnóstwo starań, by wprowadzać do gry niezbędne zmiany, i zwracać uwagę na potrzeby graczy. Cieszymy się, że meta rozwija się naturalnie wraz z upływem czasu, a społeczność może wspólnie poznawać grę z każdą kolejną rotacją i patchem.Nadal będziemy udostępniać informacje przez API i umożliwiać partnerom przedstawianie najpopularniejszych kompozycji, przewodników po ustawieniach oraz zalecanych przedmiotów/ulepszeń. Dzięki temu gracze będą mieli solidną podstawę do zaznajomienia się z nową rotacją czy z samą grą. Wiemy, że ta zmiana wpłynie na to, jak wielu graczy podchodzi do TFT, ale jesteśmy pewni, że podjęte decyzje zapewnią bardziej zróżnicowane poczekalnie, satysfakcjonującą eksplorację i więcej dyskusji wśród członków społeczności poza grą. Tymczasem aktywnie pracujemy nad nowymi sposobami wprowadzania do gry nowych graczy i ulepszaniem zasobów w grze, takich jak panel przeglądania, przeglądanie na karuzeli i innych. Chcemy, aby gracze na wszystkich poziomach umiejętności mogli dokonywać wyborów z pewnością siebie w organiczny sposób.

ZMIANY SYSTEMOWE

STARSZY SMOK

 

Pomimo tego, że poziom mocy Runeterry Wykutej na Nowo jest wyższy niż w poprzednich rotacjach TFT ze względu na nowe ulepszenia, dodatkowe dźwignie wyważania i portale regionów, nie wprowadzaliśmy żadnych zmian dotyczących Starszego Smoka – do teraz. Nie utrudnimy walki ze Smokiem, ale zapobiegniemy sytuacjom, w których zostaje zabity niemal natychmiastowo, nie dając graczom czasu na dostosowanie kompozycji do sytuacji. Jesteśmy również świadomi, że może to zestresować pewnych znanych streamerów, którzy słabo radzili sobie w rundach PvE w późnej fazie gry – nie możemy się doczekać, aż będziemy świadkami, jak pokonujecie postawione przed wami wyzwanie lub przedwcześnie zobaczycie szary ekran (przynajmniej będą z tego memy).

 

 • Zdrowie Starszego Smoka: 10 000 pkt. ⇒ 12 000 pkt.

KULE Z ŁUPAMI W PVE

 

Nadal nie czaję, gdzie kitrają te kule.

 

 • Skalniaki, Wilki i Brzytwodzioby zawsze będą teraz pozostawiać co najmniej 2 kule.

KUKŁA TRENINGOWA

 

Kukły Treningowe sokolich oczu od Wędrującego Trenera są w stanie zabijać. Kukły Treningowe sokolego oka i zbira będą w stanie nakładać krwawienie zbira. Kukły Treningowe od Wędrującego Trenera będą mogły pojawić się w waszych koszmarach.

 

 • Obrażenia od ataku Kukły Treningowej: 0 pkt. ⇒ 50 pkt.
 • Kukła Treningowa będzie się teraz pojawiać w śledzeniu walki.

PORTALE REGIONÓW

 

Strefa Bieganka Yuumi i Petrucytowy Las to dwa z naszych najrzadziej wybieranych portali regionów od PBE. Wcześniej oba portale dysponowały efektami, które nie wymagały dostosowania stylu gry lub planowania strategicznego – albo skracały rundy, albo dawały waszym jednostkom więcej zdrowia. Przerabiamy oba portale, aby były dużo bardziej dynamiczne i interaktywne. Chcemy tym zachęcić graczy do modyfikowania strategii. Wciąż będą miały mniejszy wpływ na rozgrywkę niż większość z pozostałych portali, ponieważ uważamy, że takie portale odgrywają ważną rolę w rotacji. Kontrastują z bardziej rozbudowanymi portalami (takimi jak Dynastia Promiennej Tarczy) oraz zapewniają w TFT proste opcje, alternatywy dla Twierdzy Stillwater.

 

 • PRZERÓBKA Strefy Bieganka Yuumi: Kiedy kupujesz PD, zyskujesz dodatkowo 2 PD.
 • PRZERÓBKA Petrucytowego Lasu: Zaczynasz grę z 3 Kowadłami Składników.
 • Co Do Kuźni (ulepszenie) nie może być już wzięte w Noxkrayi (zapewnia przedmioty na polach areny).
 • Koszt wymiany Smoka Skarbów Pałacu Watażki: 2 ⇒ 1

KRYTERIA NAJSILNIEJSZEJ JEDNOSTKI

 

Uspójniono kryteria najsilniejszej jednostki. Ta zmiana wpływa na wzmocnienie Wyniesienia Shurimy, zwiększenie poziomu gwiazdek Yordlów do 4, przedmioty światła Demacii, premię Ionii i wybór Mniejszego Brylantowego Lotosu.

 

 • Kryteria najsilniejszej jednostki: Jednostka z największą liczbą przedmiotów jest najsilniejsza, a więzi zostają przerwane przez ostatnio wystawioną jednostkę.

ŁUPIENIE MANY

 

Zmniejszamy skuteczność osłabienia łupienia many, które jest obecnie zbyt efektywne, jeśli chodzi o zapobieganie rzucaniu potężnych zaklęć.

 

 • Zmniejszono łupienie many ze wszystkich źródeł z 35% do 30%. Ma to wpływ na: Ahri, Freljord, Całun Bezruchu.

DUŻE ZMIANY

Duże jak szansa na to, że sławny streamer dostanie wciry od wzmocnionego Starszego Smoka.

CECHY

 

Odkryliśmy błąd w dodatkowym użyciu zaklęcia multiczarownika 4, który prawdopodobnie jest przyczyną tego, że jednostki tej cechy są zbyt silne. Naprawa tego błędu poskutkuje niewielkim osłabieniem cechy. Wcześniej T-Hexa z Piltover można było sprzedać, zanim zyskał moc na początku fazy planowania. Nie chcemy, by pokrzyżowało wam to plany wypłaty, dlatego wprowadzamy poprawkę, która zapobiegnie przypadkowej eksplozji waszych łupów. Zbir 4 to jedna z najrzadziej wybieranych cech ze względu na niskie statystyki oraz frustrujący błąd, w wyniku którego zbiry nie doskakiwały, gdy trwała animacja rzucania umiejętności, co uniemożliwiało ruch – tym samym cecha mijała się z celem. Wprowadziliśmy zmiany cechy, by bardziej dostosować ją do oczekiwań zachowania Ostrza Nocy i zapewnić, że zbiry będą doskakiwać do tylnej formacji, tak jak powinny. Wzmacniamy Wyspy Cienia na dwa sposoby: wydłużamy czas utrzymywania się tarczy i naprawiamy błąd, przez który jednostki takie jak Gwen otrzymywały swoją duchową postać zbyt późno podczas walk. Poprawka błędu z pewnością bardzo wpłynie na rozgrywkę, zwiększając wymagania do aktywacji duchowej postaci. Mimo wszystko zmiana ta wciąż będzie wzmocnieniem. Pustka 3 to potęga we wczesnej fazie gry dzięki dodatkowej jednostce, jednak ta moc szybko słabnie w miarę rozwoju pozostałych plansz. Herold (Shelly) otrzymuje tak potrzebne wzmocnienia przeżywalności i zabijalności.

 

 • Czas odrodzenia Darkinów: 5 sek. ⇒ 4 sek.
 • Obrażenia dodatkowe sokolego oka: 20/65/140% ⇒ 25/70/150%
 • Pancerz i odporność na magię Demacii: 5/20/50/100 pkt. ⇒ 5/25/60/125 pkt.
 • NAPRAWIONY BŁĄD multiczarowników: Dodatkowe użycia zaklęć multiczarowników 4 teraz są o 60% mniej efektywne, a nie o 50%.
 • Obrażenia Hextechowego Wyziewu T-Hexa z Piltover: 360 pkt. ⇒ 325 pkt.
 • T-Hex z Piltover nie może już zostać sprzedany na początku fazy zakupów, zanim zyska moc.
 • T-Hex z Piltover nie ma już tekstu informującego o zyskaniu mocy i ładunku.
 • Obrażenia od krwawienia zbira 4: 30% ⇒ 40%
 • Zbiry są teraz tymczasowo odporne na efekty kontroli tłumu podczas doskoku.
 • Zbiry nie będą już anulować swojego doskoku, jeśli zostanie on użyty podczas animacji rzucania umiejętności, która nie pozwala się poruszać.
 • Czas działania tarczy Wysp Cienia: 12 sek. ⇒ 15 sek.
 • Naprawiony błąd Wysp Cienia: Teraz liczy na potrzebę aktywacji duchowej postaci WSZYSTKIE przypadki obrażeń zamiast liczyć tylko obrażenia zadawane przez ataki.
 • Przypadki obrażeń Wysp Cienia potrzebne do aktywacji duchowej postaci: 8 ⇒ 10
 • Domyślny wszechwampiryzm pogromcy: 15% ⇒ 12%
 • Próg zdrowia wroga zwiększający obrażenia pogromcy: 75% ⇒ 60%
 • Moc umiejętności geniusza strategicznego: 20/30/50/70 pkt. ⇒ 15/25/40/60 pkt.
 • NAPRAWIONY BŁĄD Technogeniusza: Podpalenie po ulepszeniu Mechano-Roju trwa tak długo, jak powinno.
 • Obrażenia rakiet Mechano-Roju Technogeniusza: 50/100/175 pkt. ⇒ 50/80/120 pkt.
 • Osłabienie i rozdarcie Modułu Mini Technogeniusza: 40/60/70% ⇒ 40/50/70%
 • Podstawowe obrażenia od ataku Ławicy Pustki: 70 pkt. ⇒ 55 pkt.
 • Podstawowe zdrowie Herolda: 900 pkt. ⇒ 950 pkt.
 • Obrażenia Szarży Pustki Herolda: 180 pkt. ⇒ 240 pkt.
 • Podstawowe zdrowie Barona Pustki: 1000 pkt. ⇒ 1100 pkt.

JEDNOSTKI: 1. KATEGORIA

 

Wiel’Gath (czyli Cho’Gath) miał tak wielkie problemy z zasłużeniem sobie na ten przydomek, że musiałem napisać w nawiasie, o kim mowa. Zwiększamy efektywność ładunków, które zdobywa za zabójstwo, oraz skalowanie obrażeń z jego maksymalnym zdrowiem, aby znów mógł patrzeć na wszystkich z góry. Nadal będzie ciężko zebrać ładunki we wczesnej fazie gry, ale powinno być o nie łatwiej w środkowej i późnej fazie gry. Jhina zawsze będzie warto wyposażać w przedmioty, ale za bardzo dominuje z Ionią 3. Jeśli cecha wymagałaby Ionii 4, może byłaby bardziej wyważona, ale kompletna restrukturyzacja sieci cech dla mema niszczy nasz system wyważenia, dlatego -10% obrażeń od ataku musi wystarczyć. Orianna była w dziwnym położeniu, gdyż niektóre użycia umiejętności osłaniały tarczą jednostkę tylnej formacji (utrzymując ją przy życiu), ale obrażenia obszarowe nic wtedy nie trafiały. Było to szczególnie bolesne, gdy Ori walczyła 1 na 1 przeciwko bohaterom dystansowym i nie miała umiejętności, by zadać obrażeń wrogowi. Jedyną możliwością był atak podstawowy.

 

 • Mana Cassiopei: 0/40 pkt. ⇒ 0/30 pkt.
 • Obrażenia Podwójnego Kła Cassiopei: 200/300/450 pkt. ⇒ 170/255/385 pkt.
 • Zdrowie Cho’Gatha za zabójstwo Ucztą: 30 pkt. ⇒ 30/35/40 pkt.
 • Współczynnik obrażeń zdrowia Uczty Cho’Gatha: 10% ⇒ 12%
 • Dodatkowe obrażenia od ataku premii Ionii Jhina: 30% ⇒ 20%
 • Obrażenia Zewu Pustki Malzahara: 175/260/395 pkt. ⇒ 200/300/450 pkt.
 • Niszczenie tarczy Zewu Pustki Malzahara: 35% ⇒ 50%
 • PRZERÓBKA Rozkazu: Chroń Orianny: Osłania tarczą sojusznika z najniższym poziomem zdrowia i wzmacnia swój następny atak, aby zadał dodatkowe obrażenia magiczne.
 • Obrażenia Rozkazu: Chroń Orianny: 190/285/430 pkt. ⇒ 260/390/585 pkt.
 • Obszarowe ogłuszenie 4-gwiazdkowego ulepszenia Niezłomnego Młota Poppy: 1 sek. ⇒ 0,25 sek.
 • Wzmocnienie many Samiry: 0/40 pkt. ⇒ 0/30 pkt.
 • Współczynnik obrażeń od ataku Smykałki Samiry: 200% ⇒ 175%
 • Obrażenia Ostrza Zniszczonego Króla Viego: 125/185/280 pkt. ⇒ 110/165/250 pkt.

JEDNOSTKI: 2. KATEGORIA

 

W ostatnim patchu wzmocniliśmy współczynnik obrażeń od ataku Ashe, aby było warto wyposażać ją w przedmioty. Zmiana ta nie wystarczyła, więc wprowadzamy ponowne wzmocnienie i znacznie zwiększamy współczynnik obrażeń od ataku 3-gwiazdkowej Ashe, aby odnalazła się w roli prowadzącej opartej na wymianie. Pomnik Duranda z pewnością dobrze sprawdza się we wczesnej fazie gry, ale wypada słabo w środkowej i późnej, nawet gdy zwiększy się jego poziom gwiazdek. Po szeregu wzmocnień wytrzymałości i many wzmacniamy Galio na wszystkich poziomach Gwiazdek, a w szczególności 2 i 3-gwiazdkowego, w przypadku których zwiększamy jego leczenie o ponad 33% oraz zmniejszenie obrażeń o 25% wartości z patcha 13.13. Pomimo że Rozbłysk Demona Swaina będzie trwał krócej, będzie bardziej skutecznym obrońcą z łatwiejszym dostępem do odświeżającej się premii zdrowia postaci Rozbłysku Demona, która również ma nieco więcej zdrowia! Zed w oparciu o wymianę to jedna z najsilniejszych kompozycji naszej drugiej aktualizacji patcha 13.13. Pomimo że osłabienia mogą wydawać się nieznaczne, osłabiamy jego najlepszą kompozycję na kilka sposobów, aby żaden z jej aspektów nie był ani niegrywalny, ani zbyt mocny.

 

 • Współczynnik obrażeń od ataku Salwy Ashe: 125/125/130% ⇒ 150/150/160%
 • Zmniejszenie obrażeń Tarczy Duranda Galio: 20% ⇒ 20/20/25%
 • Uzdrowienie Tarczy Duranda Galio: 275/300/325 pkt. ⇒ 350/400/450 pkt.
 • Wzmocnienie maksymalnej many Galio: 80/140 pkt. ⇒ 60/120 pkt.
 • Współczynnik obrażeń od ataku Rybeńki Jinx: 133/133/140% ⇒ 150/150/160%
 • Rybeńka Jinx! – Teraz tylko co druga rakieta zaklęcia liczy się jako atak dla przedmiotów takich jak Ostrze Gniewu Guinsoo, Huragan Runaana itp.
 • Obrażenia Astralnego Natchnienia Soraki: 100/150/235 pkt. ⇒ 115/170/265 pkt.
 • Wzmocnienie many Swaina: 50/100 pkt. ⇒ 40/80 pkt.
 • Czas trwania wzmocnienia Rozbłysku Demona Swaina: 6 sek. ⇒ 5 sek.
 • Dodatkowe zdrowie Rozbłysku Demona Swaina: 425/450/480 pkt. ⇒ 450/475/500 pkt.
 • Obrażenia Trującej Pułapki Teemo: 200/300/465/465 pkt. ⇒ 200/300/465/500 pkt.
 • Bierne leczenie z ataków Pierwotnego Zewu Warwicka: 25/30/35 pkt. ⇒ 30/35/40 pkt.
 • Obrażenia od ataku Zeda: 60 pkt. ⇒ 55 pkt.
 • Obrażenia podstawowe Żywego Cienia Zeda: 25/40/60 pkt. ⇒ 25/40/50 pkt.

JEDNOSTKI: 3. KATEGORIA

 

Obniżając granicę potencjału Akshana z przedmiotami takimi jak Ostrze Gniewu Guinsoo czy Huragan Runaana, jesteśmy w stanie wzmocnić bohatera, dzięki czemu sprawdzi się on w scenariuszach, w których nie potrzebujecie idealnych przedmiotów. Zmiany Garena to wzmocnienia, które wskrzeszą jego marzenie zwyciężania młyńcami. Nadal rozsądnie będzie łączyć przedmioty z obrażeniami od ataku i prędkością ataku, więc bohater będzie świetną jednostką elitarną w kompozycjach Demacii, w szczególności we wczesnej i środkowej fazie gry. Wprowadzamy zmiany dla Karmy, dzięki którym będzie nieco mniej polegać na swojej premii Ionii. Dzięki temu powinna się odnaleźć w wertykalnych kompozycjach wzywających lub innych, na które jeszcze nie wpadliśmy. Ostatecznie będzie to wzmocnienie idealne dla bohaterki, której zależy na równowadze. Taric nie jest tak wspaniały… jeszcze.

 

 • Zasłużona Kara Akshana: Teraz tylko co drugi pocisk zaklęcia liczy się jako atak dla przedmiotów takich jak Ostrze Gniewu Guinsoo, Huragan Runaana itp.
 • Współczynnik obrażeń od ataku pocisku Zasłużonej Kary Akshana: 125% ⇒ 130%
 • Zasłużonej Kary Akshana nie można już przerwać efektami kontroli tłumu.
 • Współczynnik obrażeń od ataku każdego młyńca Osądu Garena: 70/72/75% ⇒ 72/75/80%
 • Podstawowe młyńce Osądu Garena: 1,8 ⇒ 2
 • Procent prędkości ataku za dodatkowy młyniec Osądu Garena: 55% ⇒ 50%
 • Obrażenia Wewnętrznego Płomienia Karmy: 155/230/390 pkt. ⇒ 180/270/445 pkt.
 • Dodatkowa moc umiejętności premii Ionii Karmy: 30 pkt. ⇒ 20 pkt.
 • Obrażenia Chciwości Katariny: 145/220/360 pkt. ⇒ 130/195/320 pkt.
 • Próg obrażeń nieuchronnych Ukąszenia Furii Rek’Sai: 60% ⇒ 70%
 • Leczenie po wykończeniu Ukąszeniem Furii Rek’Sai: 15% ⇒ 10% maksymalnego zdrowia
 • Wzmocnienie many Tarica: 40/90 pkt. ⇒ 40/70 pkt.
 • Wytrzymałość tarczy Poświaty Tarica: 400/475/550 pkt. ⇒ 550/650/750 pkt.
 • Dla Tarica nie wyświetla się już tekst podczas walki „zablokowany”, gdy jego tarcza jest aktywna.

JEDNOSTKI: 4. KATEGORIA

 

W ostatnim patchu wzmocniliśmy Gwen, ponieważ jej nożyce nie były w stanie pokonać nawet papieru, nie mówiąc już o kamieniu. Wzmocnienie było za słabe, więc w formie przeprosin dajemy jej postać Chibi i szyjemy dla niej kolejną serię wzmocnień. Dzięki lepszym zdolnościom podejmowania decyzji Gwen nie powinna już doskakiwać w duże skupiska wrogów i natychmiast umierać. Będzie również lepiej trzymać się celów, więc nie zdecyduje się losowo pociąć jednostki tylnej formacji, zanim jej główny cel zamieni się w papierowe płatki śniegu. Gdy Yasuo ustawi się po tej samej stronie co wrogi prowadzący i ma Ognistą Armatę, jest w stanie go rozgromić w pojedynkę. Zmniejszenie jego obrażeń zadawanych pojedynczym celom zapewni, że prowadzący będą mieli okazję zadać mu obrażenia, uleczyć się lub osłonić się tarczą. Bzyt, bzyt, czy Zeri znów zaiskrzy? A czy piorun trafia dwa razy w to samo miejsce? Czy Zeri znów będzie dominować, jak w patchu 13.12? Przekonajcie się w mecie patcha 13.14! Spoiler: wzmocnienie nie wzmocni jej aż tak, ale na pewno jej pomoże!

 

 • Obrażenia od ataku Apheliosa: 60 pkt. ⇒ 65 pkt.
 • Czas trwania wzmocnienia pancerza i odporności na magię trzeciego użycia Ciach, Ciach! Gwen: 2/2,5/4 sek. ⇒ 3/3/6 sek.
 • Usprawniliśmy SI doskoku Ciach, Ciach! Gwen.
 • Gwen teraz nadal będzie atakować jej bieżący cel bo użyciu umiejętności, jeśli będzie w stanie.
 • Umiejętność Lux nie może już zostać przerwana przez efekty kontroli tłumu.
 • Obrażenia Nawałnicy Światła Lux: 700/1050/3333 pkt. ⇒ 735/1100/3333 pkt.
 • Sejuani zyskuje teraz tarczę natychmiast po rzuceniu umiejętności.
 • Wzmocnienie many Urgota: 0/100 pkt. ⇒ 30/90 pkt.
 • Współczynnik obrażeń od ataku Ostatniego Tchnienia Yasuo przeciwko pojedynczym celom: 500/500/1500% obrażeń od ataku ⇒ 475/475/1500% obrażeń od ataku
 • Obrażenia od ataku Zeri: 60 pkt. ⇒ 65 pkt.
 • Czas trwania Przeładowania Zeri: 6 sek. ⇒ 9/9/15 sek.
 • NAPRAWIONY BŁĄD Zeri: Teraz zyskuje całą wartość ze Zrobotyzowanej Ręki.

JEDNOSTKI: 5. KATEGORIA

 

Nie chcemy, by bohater o koszcie 5 był zwykłym botem. Dzięki serii wzmocnień dla Aatroxa wyposażanie go w przedmioty ofensywne powinno być warte zachodu. Bohater powinien stać się iście legendarną jednostką.

 

 • Pancerz i odporność na magię Aatroxa: 60 pkt. ⇒ 70 pkt.
 • Wzmocnienie many Aatroxa: 0/60 pkt. ⇒ 0/50 pkt.
 • Obrażenia Zagłady Świata Aatroxa: 250/250/2500% ⇒ 275/275/25 000%
 • Przyspieszono animację odrodzenia Darkina Aatroxa.
 • Przyspieszono animację rzucania Zagłady Świata Aatroxa.
 • Skrócono ogólny czas rzucania Kradzieży Esencji Ahri. Ahri będzie teraz ponownie atakować szybciej po użyciu umiejętności.
 • Znacznie skrócono czas przygotowania trzeciego użycia Kradzieży Esencji Ahri.
 • NAPRAWIONO BŁĄD – Bel’Veth nie używa umiejętności na niczym, jeśli jej cel umrze i w zasięgu nie będzie innych celów. Teraz będzie szukać następnego najbliższego celu.
 • Współczynnik obrażeń od ataku smagnięcia Królewskiego Wiru Bel’Veth: 75% ⇒ 60%
 • Bel’Veth teraz porusza się szybciej w postaci Cesarzowej.
 • Osłabienie maksymalnej many Bel’Veth: 0/55 pkt. ⇒ 20/70 pkt.

ULEPSZENIA LEGEND

 

Moc Veigara pozostawia wiele do życzenia.

 

 • Łupy Wojenne II/III: Z powrotem dodano niewielką szansę na wyrzucenie złota po zabójstwie na etapie 3 i późniejszych.
 • Obrażenia od ataku, moc umiejętności i prędkość ataku Małej Potęgi I: 8 ⇒ 7
 • Obrażenia od ataku, moc umiejętności i prędkość ataku Małej Potęgi II: 11 ⇒ 10
 • Obrażenia od ataku, moc umiejętności i prędkość ataku Małej Potęgi III: 18 ⇒ 16

ULEPSZENIA

 

Sojusznik Opiekuna często zapewniał 2-gwiazdkowego bohatera o koszcie 3, gdy już zaczęliście tworzyć swoją kompozycję. Dając wam wcześniej wiedzę, jaką jednostkę otrzymacie, spodziewamy się, że będzie wam się łatwiej dostosować do ulepszenia. Nieskończone Hordy były najsłabszym ulepszeniem przez cały patch 13.13. Ma bardzo duży wpływ na rozgrywkę, więc postanowiliśmy wypuścić je w słabszym stanie, ale nieco przesadziliśmy. Wzmacniamy ulepszenie, by było skuteczne w kreatywnych kompozycjach. Poznaj Wroga zadawało podobne obrażenia co Zaraza, więc nieco je różnicujemy, przywracając niektóre elementy pierwotnej koncepcji. Zapewniamy większą możliwość decydowania w zakresie korzystania z niego. Niniejszym nazywam to ulepszenie Stawaj do Walki.

 

 • PRZERÓBKA Sojusznika Opiekuna: Gdy osiągniesz 6. poziom, zyskujesz 2-gwiazdkową jednostkę 3. kategorii. ⇒ Za każdym razem, gdy awansujesz, zyskujesz tego samego losowego bohatera 3. kategorii.
 • Średnia Półka – Zmieniono ze Złotej na Srebrną.
 • Złoto Średniej Półki: 3 szt. ⇒ 1 szt.
 • Pancerz i odporność na magię Zjednoczonego Oporu I: 20 pkt. ⇒ 18 pkt.
 • Młodzi, Dzicy i Wolni zapewnia teraz losowy składnik.
 • Zdrowie Zbudowanego Inaczej II: 175/230/285/340 pkt. ⇒ 180/240/300/360 pkt.
 • Prędkość ataku Zbudowanego Inaczej II: 30/35/40/50% ⇒ 40/45/50/60%
 • Początkowa prędkość ataku Dymiących Spluw: 10% ⇒ 5%
 • Szansa na trafienie krytyczne Brylantowego Lotosu: 50% ⇒ 40%
 • PRZERÓBKA Poznaj Wroga: Twoje jednostki zadają o 15% obrażeń więcej. Jeśli ty i twój przeciwnik macie aktywne te same cechy, zadają one o 20% obrażeń więcej.
 • Współdzielenie statystyk Przyjaciół na Dystans: 30% ⇒ 25%
 • Moc umiejętności na każde użycie Wezwania Miłości: 2,5 pkt. ⇒ 2 pkt.
 • Zużycie many i zdrowia na sekundę: 3 pkt. ⇒ 2 pkt.
 • Statystyki za każdy ładunek Krwiożerczego Łowcy: 6 pkt. ⇒ 5 pkt.
 • Zdrowie za poziom gwiazdek Kontrolowanej Ewolucji (mieszkaniec Pustki): 80 pkt. ⇒ 70 pkt.
 • Obrażenia od ataku / moc umiejętności za poziom gwiazdek Kontrolowanej Ewolucji (mieszkaniec Pustki): 8 pkt. ⇒ 7 pkt.
 • Złoto Narodzin Gwiazd: 3 szt. ⇒ 6 szt.
 • Czas trwania osłabienia Ognia Zaporowego: 4 sek. ⇒ 8 sek.
 • Statystyki Setta Gangstera za brzuszek: 30 pkt. ⇒ 35 pkt.
 • Zdrowie za każdego bohatera o koszcie 3 Trójki To Już Tłum: 100 pkt. ⇒ 111 pkt.
 • Zdrowie Zbudowanego Inaczej III: 240/350/460/570 pkt. ⇒ 270/380/490/600 pkt.
 • Prędkość ataku Zbudowanego Inaczej III: 35/40/45/55% ⇒ 50/55/60/70%
 • Poziom Wybrańca Opiekuna, na jakim otwiera się Świetlista Zbrojownia: 8 ⇒ 7
 • Zmniejszenie zdrowia Nieskończonych Hord: 40% ⇒ 20%
 • Złoto Nieskończonych Hord: 2 szt. ⇒ 8 szt.
 • Początkowe PD Awansu: 4 PD ⇒ 2 PD
 • Uzyskiwani bohaterowie Zestawu Startowego: 1 ⇒ 2
 • Złoto Ubezpieczenia Zdrowotnego wymagane do uleczenia: 50 szt. ⇒ 40 szt.

PRZEDMIOTY

 

Smoczy Szpon został osłabiony w Potwory Atakują!, gdy superobrońcy, tacy jak Mecha Garen i Sett, wykorzystywali maksymalną regenerację zdrowia. Teraz, gdy superobrońcy nie są już tak turbodoładowani, możemy wzmocnić przedmiot, który był słaby w Runeterze Wykutej na Nowo. Naszyjnik Żelaznych Solari był tymczasowo osłabiony w naszym pierwszym mikropatchu 13.13, a teraz przywracamy przedmiot miniprzeróbką. Zamiast trafiać łącznie 5 jednostek, będzie trafiać tylko 3, ale zapewni większą tarczę. Przedmiot będzie dzięki temu użyteczny w większej liczbie kompozycji, bez czynienia przednich formacji z jednostkami bastionu nieśmiertelnymi.

 

 • Odporność na magię Smoczego Szpona: 70 pkt. ⇒ 75 pkt.
 • Maksymalna regeneracja zdrowia Smoczego Szpona: 4% ⇒ 5%
 • Wytrzymałość tarczy Naszyjnika Żelaznych Solari: 180/200/220 pkt. ⇒ 250/300/350 pkt.
 • Czas utrzymywania się tarczy Naszyjnika Żelaznych Solari: 4 sek. ⇒ 8 sek.
 • Sojusznicy osłonięci tarczą po każdej stronie Naszyjnika Żelaznych Solari: 2 ⇒ 1

PRZEDMIOTY ŚWIATŁA I PRZEDMIOTY ORNNA (KUŹNIA)

 • Odporność na magię Smoczego Szpona (przedmiot światła): 140 pkt. ⇒ 150 pkt.
 • Maksymalna regeneracja zdrowia Smoczego Szpona (przedmiot światła): 8% ⇒ 10%
 • Wytrzymałość tarczy Naszyjnika Żelaznych Solari (przedmiot światła): 200/250/300 pkt. ⇒ 275/325/375 pkt.
 • Skupienie Snajpera zapewnia +1 pole zasięgu.
 • Dodatkowe obrażenia na każde pole Skupienia Snajpera: 10% ⇒ 8%

NIEWIELKIE ZMIANY

Niewielkie jak skrawki wrogów Chibi Gwen.

CECHY

 

Mimo sukcesu Akshana sokole oko nie sprawdziło się jako cecha wertykalna. Dajemy mu nieco miłości oraz wprowadzamy zmiany dla Akshana (powyżej), aby gra nim była bardziej intuicyjna i mniej uciążliwa z konkretnymi przedmiotami, które miały bardzo dobrą synergię z jego umiejętnością.

 

 • Dodatkowe zdrowie osiłków: 10/35/70% ⇒ 10/40/70%
 • Obrażenia dodatkowe sokolich oczu: 20/65/140% ⇒ 20/65/150%
 • Maksymalne zmniejszenie obrażeń molochów: 25/35/50 pkt. ⇒ 25/40/50 pkt.
 • Dodatkowa szansa na atak Zrobotyzowanej Ręki Zaun: 60% ⇒ 50%

JEDNOSTKI

 

Co jest szybsze, aligator czy krokodyl? Bo Renekton jest teraz tym szybszym.

 

 • Nieco skrócono czas przygotowania Rzezi Niewiniątek Renektona.

ULEPSZENIA

 • Pojemnik na Złom teraz rozkłada możliwe do stworzenia emblematy.
 • Zmieniono nazwę Darów Losu na Widmowe Zapasy.
 • Podwójne Kłopoty teraz zapewniają 2-gwiazdkowe jednostki bezpośrednio zamiast w kuli.
 • Sklecone Naprędce Wynalazki zostały tymczasowo usunięte z Double Up!

OPISY

 • Wartości podpalenia dla Morellonomiconu, Potężnego Morellonomiconu, Słonecznej Peleryny i Świetlistej Peleryny zostały zaktualizowane, by dokładniej odzwierciedlać obrażenia podpalenia na sekundę.

NAPRAWIONE BŁĘDY

 • Odświeżenia Odświeżania na Zapas teraz prawidłowo wliczają się do Odświeżenia Odświeżeń i Zwrotu z Inwestycji.
 • Myśl Wolno: Odświeżanie na Zapas nie jest już zużywane przez Myśl Szybko.
 • Przywołańce i Kukły Treningowe nie mogą już być wybierane jako najsilniejsza jednostka dla Shurimy, Demacii i Mniejszego Brylantowego Lotosu.
 • Usunięto krótkie okno czasowe, w którym Darius mógł otrzymać manę pomiędzy używaniem umiejętności po resetowaniu.
 • Usunięto Przeklętą Koronę i Złote Jajo z Double Up.
 • Opisy starożytnych smoków: W opisie Złotego Jaja nie ma już informacji, że wykluje się z niego smoczy bohater.
 • T-Hex może teraz otrzymać manę w pierwszej walce po zgarnięciu kasy, jeśli odblokowana została jego umiejętność.
 • Obrażenia dodatkowe Zarazy teraz kumulują się addytywnie z innymi źródłami dodatkowych obrażeń zamiast multiplikatywnie.
 • Pałac Watażki i Pierwotny Targon teraz działają w Hyper Roll.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Vel’Koz czasem nie rzucał kilku czarów, jeśli pierwszy zabił cel.
 • Yasuo nie może już używać swojej umiejętności na jednostkach niemożliwych do obrania za cel.
 • Mniejszy Brylantowy Lotos i Brylantowy Lotos teraz zawsze dają prawidłową wartość szansy na trafienie krytyczne.
 • Efekt wizualny na początku walki Bastionu teraz będzie prawidłowo odtwarzał się na środku bohaterów zamiast na ich stopach.
 • Wykopano: Zakopane Skarby I/II/III będą się teraz prawidłowo kumulować zamiast wyłączać ostatnio wybrane.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Demacia mogła przyznać dodatkowy przedmiot światła, jeśli silniejsza jednostka automatycznie uzupełniła armię z ławki.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego ulepszenia Brylantowego Lotosu nie sumowały swoich szans na trafienie krytyczne.
 • Herold Zeke’a, Kamizelka Cierniowa, Ostrze Nocy, Śmiertelne Przypomnienie, Kosa Statikka, Kamienna Płyta Gargulca, Odkupienie, Ślubowanie Protektora i Miecz-Pistolet Hextech – te opisy teraz odpowiadają swoim świetlistym odpowiednikom.
 • Ulepszenie AFK powinno teraz prawidłowo pozwalać na sprawdzenie sklepu na rundę przed wygaśnięciem efektu.
 • Myśl Szybko nie będzie się już pojawiać w wymianach ulepszeń. Tym razem na serio. Obiecuję.
 • Niesprzyjające Szczęście I: Sprzyjające Szczęście nie może już być oferowane w ramach Błogosławieństwa Pierwotnego Targonu.
 • Niesprzyjające Szczęście II: Sprzyjające Szczęście nie może już być oferowane w Zbrojowniach w Hyper Roll.
 • Niesprzyjające Szczęście III: Sprzyjające Szczęście nie może już być oferowane w Zbrojowniach Asysty w Double Up.
 • Muzyka gra: Naprawiono błąd związany z zaklęciem Sony.
 • Opis Kroku przez Wymiary teraz prawidłowo informuje, że ulepszenie zapewnia Kassadina.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego premie Ionii dezaktywują się po przyzwaniu jednostki podczas walki.
 • Taliyah nie będzie już ciskać kamieniami w podrzucone cele, gdy są ogłuszone lub pod wpływem Zefiru.
 • Obrażenia przypadkowe: Naprawiono błąd, w wyniku którego zaklęcie Yasuo sprawiało, że wroga Taliyah rzucała na niego swoje zaklęcie.
 • Ulepszenie Szczęśliwe Rękawice będzie teraz prawidłowo zapewniać Rękawice Sparingowe, jeśli macie Składnikowy Bufet.
 • Kradzież Sklepowa teraz działa prawidłowo, gdy wasza ławka jest pełna.
 • Yasuo nie będzie już podrzucał i zadawał obrażeń celowi, jeśli umrze podczas rzucania umiejętności.
 • Marzyciel: Jezioro Snów będzie teraz zapewniać Ryze’a, jeśli wzywający to wasza najlepsza cecha.
 • Obieżyświat: Ryze może pojawiać się na karuzelach.
 • Ryze pojawia się teraz na ekranie podsumowania rozgrywki.
 • Zeri teraz zyskuje całą wartość z Zrobotyzowanej Ręki.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Poro Ognia Kuźni miało mniejszą jakość na bardzo wysokich ustawieniach, niż powinno.
 • Małe Legendy Baronowe nie przelatują już przez spód karuzeli (na krańcach mapy) po użyciu CTRL 2 (prowokacji).
 • Rek’Cja Życia: Rek’Sai nie będzie już wykańczać wrogów, omijając efekty zapobiegające śmierci, takie jak Ostrze Nocy czy Naprawiator Wieżyczki Heimerdingera.
 • Ahri teraz prawidłowo zyskuje podwójną ilość many na sekundę, gdy jest w postaci Ioniańskiego Ducha.
 • Sokole oko burzy: Sokole oczy z Huraganem Runaana teraz prawidłowo zadają obrażenia od efektu sokolego oka.

Podziel się ze znajomymi!