Wczoraj świat obiegła informacja o przejściu LawBreakers na model Free2Play. Dzisiaj okazuje się, że twórcy zamykają serwery.


Nie powiedziałbym, że jest to jakimś zaskoczeniem. LawBreakers na swojej drodze popełniło masę błędów i przyjęło niezbyt dobrą, a w zasadzie fatalną politykę.

Brutalna gra, brutalna historia jej upadku

LawBreakers określane mianem Overwatcha dla dorosłych było czymś ciekawym, czymś nowym, w pewnym momencie nawet świeżym. Dobry pomysł, ciekawe postacie, mechaniki i umiejętności. Problem? Wspomniany Overwatch.

W zasadzie Overwatch i kilka innych gier, które stworzone były na tej samej zasadzie – różne postacie z umiejętnościami, walczące ze sobą w kilkuosobowych zespołach. Tego było na tyle dużo, że ciężko było to wszystko ogrywać, szczególnie w płatnej wersji.

Upadek studia i za późna decyzja

Boss Key Productions w pewnym momencie się poddało i przestało wspierać swoje dziecko. Popularność gry nie rosła mimo wydawałoby się, bardzo zachęcającego gameplayu. Problem tkwił głównie w modelu finansowym. Nikt nie chciał płacić za dostęp do gry. Twórcy zrozumieli to jednak za późno. Wczoraj wydali informację o wersji Free2Play, dzisiaj o zamknięciu serwerów na dobre.

Zamknięcie LawBreakers nastąpi 14 września 2018. Chyba, że nagle gra dostanie napływ graczy po przejściu na darmowy model.


Podziel się ze znajomymi!