Weryfikacja dwustopniowa w LoLu i Valorancie

League of Legends

Reklama

Chrońcie swoje konta i informacje dzięki nowemu systemowi wielostopniowej weryfikacji.


Długo na to czekaliśmy, więc jesteśmy bardzo podekscytowani, że wreszcie możemy poinformować o oficjalnym wprowadzeniu wielostopniowej weryfikacji kont Riot. Od dzisiaj możecie włączyć opcję wielostopniowej weryfikacji, aby ograniczyć ryzyko i cieszyć się większym bezpieczeństwem swojego konta.

Nasz nowy system wielostopniowej weryfikacji jest poszerzony w porównaniu ze starą wersją, która prosiła o podanie kodu tylko wówczas, gdy logowaliście się z nowych lub niezweryfikowanych urządzeń. Teraz możecie korzystać z poszerzonej ochrony, włączając żądanie podania kodu przy każdym logowaniu.

Czym jest wielostopniowa weryfikacja?

Wielostopniowa weryfikacja jest środkiem bezpieczeństwa, który daje dostęp do osobistego konta dopiero po pomyślnym przejściu dwóch etapów weryfikacji. Wykorzystuje się ją, aby potwierdzić, że logujący się rzeczywiście jest osobą, za którą się podaje, i chroni konto oraz przechowywane na nim informacje lepiej niż tylko imię użytkownika i hasło, które mogą zostać przechwycone przez niepowołane osoby.

Czemu to jest ważne?

Zdajemy sobie sprawę, że wasze konta to zapis niezliczonych godzin, które zainwestowaliście w grę, i chcemy mieć pewność, że ta wasza ciężka praca jest odpowiednio zabezpieczona. Włączając opcję wielostopniowej weryfikacji, chronicie swoje hasło, informacje płatnicze i oczywiście bohaterów oraz kolekcje. Chociaż nie jest to opcja obowiązkowa, zachęcamy wszystkich graczy, aby włączyli wielostopniową weryfikację, zapewniając sobie wyższy stopień bezpieczeństwa i spokojny sen.

Wielostopniowa weryfikacja jest obecnie dostępna dla graczy, którzy korzystają do logowania z oficjalnego portalu Riot. Czyli oprogramowania klienckiego gier Riot, klienta Riot, Riot Mobile i RiotGames.com. Gracze logujący się pośrednictwem Garena i innych portali firm niezależnych nie będą mieli możliwości korzystania z wielostopniowej weryfikacji.

Nowy system wielostopniowej weryfikacji będzie wymagał zweryfikowania swojej tożsamości za pośrednictwem e-maila, ale pilnie pracujemy nad udoskonaleniem doświadczenia graczy i jeszcze w tym roku będziemy mieli kolejne aktualizacje.

Jak korzystać z wielostopniowej weryfikacji

Przeczytajcie artykuł Wsparcia Gracza, informujący, jak zacząć korzystać z wielostopniowej weryfikacji waszych kont Riot.

Reklama
Czytaj więcej