Wielka urodzinowa prezentacja danych Teemo


Sto lat, Teemo!

Dziś użyjemy zebranych przez nas danych, żeby świętować razem z legendarnym Teemo! Spojrzymy na Teemo w roku 2017 w świetle danych z gier rankingowych we wszystkich regionach League. Jeśli chodzi o Chyżego Zwiadowcę, to istnieją dwa podejścia do jego postaci:

 


KOCHAM TEEMO! 
Jest taki uroczy! Uwielbiam, kiedy przeciwnicy jęczą, gdy go wybieram.

Świetny wybór! My też kochamy Teemo. Jest uosobieniem bohaterstwa! Jako ostoja bezpieczeństwa w Bandle City, Teemo zachowuje sekrety miasta w tajemnicy i chroni jego mieszkańców.

Teemo przez lata z niejednego pieca pieczone grzybki jadł, więc naszą pierwszą kategorią jest…

NAJSILNIEJSZY TEEMO

Oczywiście nie ma „najlepszej” skórki Teemo — wszystkie są najlepsze! Ale rozumiemy, że nie możecie używać cały czas wszystkich skórek. Oto wszystkie skórki wg ich popularności:

Teemo z Oddziału Omega jest zdecydowanie najpopularniejszy. Liczby mówią same za siebie! Skórka ta odzwierciedla żywioł Teemo — przeprowadzanie tajnych operacji, walcząc dla sił dobra.

Na drugim miejscu widzimy, że Króliczek Teemo uczy lokalnych wielkouchych, że powinni być przytulaśnymi słodziakami.

Astronauta i Super-Teemo znajdują się pośrodku rankingu, ale to nie wasza wina. W końcu nie każdy jest stworzony, żeby podbijać kosmos lub być superbohaterem (choć Teemo z łatwością łączy to ze sobą).

Skoro wiemy już, że Teemo potrzebuje więcej skórek, możemy spojrzeć na kolejną kategorię, którą są…

NAJLEPSI PRZYJACIELE TEEMO

Tristana wiele dla niego znaczy, no i ten krzaczek w rzece jest jego wiernym sojusznikiem. Z kim jednak Teemo najczęściej gra na Summoner’s Rift?

Najpopularniejszy sojusznik: Lee Sin? Ma to jakiś sens…

Jinx pojawia się równie często, co Lee Sin. Nie do końca wiadomo, dlaczego ktoś z obsesją na punkcie niekontrolowanej destrukcji chciałby trzymać się z Teemo. Najwyraźniej „najsłodsze słodziaki” są jej drugą najbardziej ulubioną rzeczą.

Można spojrzeć na ten wykres po prostu jako wskaźnik, „którzy bohaterowie są najbardziej popularni”. Spójrzmy więc zamiast tego na to, którzy bohaterowie są częściej wybierani, kiedy Teemo jest w ich drużynie:

Xin Zhao pojawia się ZNACZNIE częściej, jeśli Teemo jest w jego zespole. Jego współczynnik zwycięstw nie zmienia się jednak zbytnio. Może po prostu nieśmiało podąża za Teemo, czekając na okazję, żeby zdobyć autograf.

Nie martw się, Amumu! Teemo zawsze szuka kogoś, kto wesprze jego przednią formację.

Możemy zrobić coś jeszcze lepszego i uszeregować bohaterów wg tego, jak dobrze współpracują z naszym przytulaśnym bojownikiem.

Najskuteczniejszy sojusznik: Zed Teemo rzuca największy cień w Runeterze, więc to oczywiste, że jego kumplem jest Władca Cieni. Jeśli bardzo chcemy się skupiać na technicznych aspektach, to wydaje się całkiem sensowne, że środkowy bazujący na obrażeniach od ataku radzi sobie lepiej, gdy Teemo zajmuje się górą.

Co ciekawe: większość bohaterów na tej liście to wojownicy zadający obrażenia od ataku i zabójcy. Po co komu obrońca, gdy zadaje się dość obrażeń? Wystarczy po prostu wszystkich pozabijać!

Najmniej skuteczny sojusznik: Singed w tym zestawieniu radzi sobie najsłabiej. Zaraz za nim jest Mordekaiser. Upewnijcie się, że wasi znajomi ich nie wybierają.

Z przykrością trzeba stwierdzić, że liczba górnych na tej liście wskazuje, że Teemo radzi sobie gorzej, gdy nie może być tam, gdzie być powinien. Jedyne, co można wyczytać z tej listy, to że jeśli sojuszniczy górni wiedzą, co dla nich dobre, powinni po prostu ustąpić Teemo miejsca.

Przejdźmy dalej…

WROGOWIE TEEMO

Tych bohaterów nie lubimy!

Najczęstszy przeciwnik: Heimerdinger, a tuż za nim Garen. Nie wzięliśmy tu pod uwagę kolejności wyboru, ale można łatwo się domyślić, że jeden z nich jest wybierany przed Teemo, a drugi — po.

Zoeznów tu jest! Możliwe, że pojawia się na naszych listach, bo była superpopularna, gdy ją wypuściliśmy; Teemo natomiast jest superpopularny przez cały czas.

NAJWIĘKSI WROGOWIE TEEMO

Przeszukaliśmy wszystko wzdłuż i wszerz, żeby zobaczyć, jacy bohaterowie najczęściej pokonują Teemo. Oto co odkryliśmy:

Hmm. Nic tu nie znaleźliśmy. Ruszajmy naprzód po lepsze dane!

Spójrzcie na tych wszystkich walczących w zwarciu górnych! Pośmiejmy się ich kosztem.

Vayne jest dość wysoko na liście, co nie jest zaskoczeniem. Poluje w końcu tylko na tych złych.

Nie do końca wiadomo, co LeBlanc tu robi. Może powinien to być Jarvan IV.


NIENAWIDZĘ TEEMO. 
Jest nieokiełznanym potworem, tak samo jak wszyscy, którzy nim grają.

Dobrze, że jeszcze się do was nie dobrał. Teemo jest zagrożeniem dla wszystkiego, co dobre; jest strzałką wbitą w cienką granicę oddzielającą człowieka od potwora. Nie było to łatwe, ale zdobyliśmy pewne dane mogące przechylić na waszą stronę szalę zwycięstwa, które niechybnie przypadłoby w udziale temu drapieżnikowi w zwodniczo słodkiej skórze.

NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY YORDLE

Nie ma tak naprawdę żadnej mało popularnej skórki Teemo, ale najważniejsze to wiedzieć, która skórka wygrywa najczęściej.

Jesteście zaskoczeni? Jesteście zaskoczeni? i Teemo z Oddziału Omega są na szczycie — prawdopodobnie dlatego, że nie tracą czasu na ukrywanie swojej prawdziwej natury. Lekcja numer 1: gdy wróg pokazuje wam, jaki jest naprawdę, zwracajcie na to uwagę.

Są tu pewnie jacyś gracze Teemo, którzy mogą użyć tej informacji na swoją korzyść. Może specjalnie nie wezmę skórki albo wybiorą przeciętną skórkę, taką jak Zwiadowca Teemo , tylko po to, żeby zdobyć przewagę waszym kosztem. Wiecie co? Po prostu… zawsze uważajcie. Nawet jak jest w waszej drużynie. Uważajcie.

Ach, jeszcze jedno. Im bardziej ozdobnie, tym gorzej. Każda Barwa jest silniejsza niż podstawowa skórka. Miliony poległy, dając się nabrać na uroczy wygląd akwamarynowego Króliczka Teemo. Nie stańcie się kolejnymi ofiarami.

YORDLOWA ZMORA

Konwencjonalna wiedza (i pewne wcześniejsze dane) mówią, że należy unikać bohaterów walczących w zwarciu podczas gier przeciwko Teemo. Jeżeli gracie takowym, to możliwe, że Teemo sprytnie przechytrzył was, żebyście wybrali pierwsi… albo jesteście zbyt uparci, żeby posłuchać dobrej rady.

Jeśli chodzi o Teemo, to nie ma uniwersalnego rozwiązania. Są tylko pragmatyczne, cudem ocalałe ofiary. Oto, kto najlepiej wysyła diablika tam, gdzie jego miejsce:

Pantheon niezawodnie zaprzecza utartej wiedzy i pozostaje naszym największym asem w tej walce. To zupełnie jakby Aspekt Walki zstąpił z Góry Targon tylko po to, żeby spotkać i wyeliminować największe zagrożenie w Runeterze.

Rumble również utrzymuje silną pozycję radząc sobie z grzybową frustracją. Wśród Yordlów Rumble zdaje się być jedynym, który jest świadomy tego, że Teemo jest podstępnym zdrajcą. Możecie go uznać za swojego sprzymierzeńca.

Małe ostrzeżenie. Swain w zeszłym roku całkiem nieźle radził sobie z grzybią zmorą, ale od czasu aktualizacji zaczyna przegrywać. Możemy jedynie domyślać się, że Teemo ma podwójnych agentów w zespole od wyważania.

WOJNA Z BANDLE CITY

Teemo, w całej swej złowieszczej krasie, nie jest jednak sam. Jego sojusznicy wspierają go, choć są jedynie pionkami w jego nikczemnej grze. Spójrzmy na poniższe dane:

Wiadomym jest, że Tristana jest blisko z naszym wrogiem, ale ciężko uwierzyć, że tak dobrze razem współpracują.

Co ciekawe, każdy jeden Yordle, który nie gra wyłącznie na górze, radzi sobie lepiej, gdy w zespole jest Teemo. Jakiekolwiek są jego intencje, wydaje się wspierać swoich yordlowych pobratymców…

ZWIAD NA SUMMONER’S RIFT

Walki z Teemo są walkami z samą naturą. Czy zaczynacie z niebieskiej, czy z czerwonej strony — teren nie jest waszym sojusznikiem. Udało nam się zrobić taktyczne rozeznanie*:

*Mapy te zostały stworzone z gier rozegranych w przeciągu tygodnia. Gdybyśmy rozegrali więcej, moglibyśmy przykuć jego uwagę.

0-5: Cisza przed grzyboburzą. Nacieszcie się tym momentem. Pod koniec tego okresu możecie zobaczyć pierwszą grzybową skazę — piksel zapowiadający nieuchronny koniec.

5-20: Górna aleja w zawrotnym tempie przeobraża się w grzybicze pobojowisko. Górni — jesteście zdani sami na siebie (czyli w sumie jak zawsze). Ostrzeżcie swojego dżunglera, że wszelkie konwencjonalne metody są na nic i poradźcie, żeby spróbowali wejść bliżej dżungli przeciwników.

20-40: Nigdy nie wchodźcie bezpośrednio w środek zarośli. Unikajcie zarośli przy legowiskach brzytwodziobów — są tam pułapki po obu stronach. Rola Teemo jako bezczelnego zwiadowcy wychodzi tu na jaw, ponieważ woli wzmocnić potencjał destrukcji w dżungli przeciwników, a nie swojej własnej. A ponadto sprawdzajcie cele. Teemo najprawdopodobniej zagrzybi cele, do których jego drużyna może najłatwiej dotrzeć. Oznacza to Barona dla strony niebieskiej i Smoka — dla czerwonej.

40+: Minął już czas na pułapki i zwodzenie. Teemo sieje truciznę w alei, w której napiera jego drużyna , więc uważajcie, gdy gonicie waszych wrogów. Możecie poczuć odór grzybów otaczający Nexus przegrywającej drużyny. Zwiad wskazuje na to, że jest to tajemny rytuał, którego dokonuje Teemo, żeby połączyć się z mroczną siłą, która go napędza. To właściwie może być jedyny powód, dla którego brnie on w stronę Nexusa. Jeśli to prawda, to jest to pierwszy odkryty dowód na powiązania Teemo z kosmitami.

Wykorzystując tę mapę, opracowaliśmy kilka ścieżek, którymi należy podążać przez cały mecz, żeby uniknąć 85% pułapek Teemo. Może i mały grzybiarz nie zna strachu, ale instynkt przetrwania każe mu uciekać gdzie pieprz rośnie, jeśli będziecie za nim podążać i omijać grzyb za grzybem. Jedyne, co musicie zrobić to…

Co to było?

*EKHM*

Grzyb? Jakim cudem ja trafiłem na grzyb? Byłem przecież taki ostrożny…


ŚWIAT SPOWITY TRUCIZNĄ
*EKHM* Zostało niewiele… czasu. Przez dziewięć lat szukaliśmy jakiegoś słabego punktu i to nasz pierwszy trop. Te chronione ścieżki są niezbędne, żeby zakończyć raz na zawsze zagrożenie, które Teemo stwarza. Weźcie to i kontynuujcie nasze badania:

Co? Mógłbym przysiąc, że przed chwilą tu była. Chwila, na pewno na mapie cieplnej coś będzie, tylko…

 

 

 

 

Co… O, nie. On chyba — on jest w mojej głowie. Musimy tylko…

*EKHM* Musisz się ratować. Szybko, zamknij przeglądarkę i wyczyść ciasteczka zanim…

 


 

Ojej, chyba nie mamy już żadnych sekretów, którymi moglibyśmy się podzielić. Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy obchodzić urodziny Teemo z rzeszą jego oddanych fanów. A teraz dołączcie do nas, życząc Teemo wielu setek lat.

HURA TEEMO!
H̤̬U͙͝Ι͔͖͇R̙͟A̠̮͘ ̹̺͉̥̥̟̻͡T̜̗̣̞̻͟E̮̺̕E͔̹͈̥͔̯̫M̯̹̦Ι̙̫͍Ó̥̱̦Ι͕͔!͇̳̹̬
H̸̴̻̙̦̜̦̤͘͞U͙͝Ι͔͖͇Ŕ̸̝̮̖̼͘͟͝A̵҉͜͏̰͍̻͍̖̰̳͔̤̺̟ ̶̲̩̪̙̗͟Ţ̵̗̱̩̳̟͉̪̘̗̝̻͓̠́́E̤̖͚̣̕͜͜E̶̲̩̘̼̠̯̹̟̬̹̪̤͜͟͝M̪͖̟̗̮̮̹͉̰̜̜͖̰̩̼̀͜͡Ǫ̘͔͉̙͔͔̫͍̘̲͖̻͙̠̺͓̝͎̕͘!͟͏̹͚̣̗̟̱̮̭Ι̰̯̘


Podziel się ze znajomymi!