Wszystko o kontach Riot


Reklama

Riot integruje wszystko w całość i wyjaśnia każdy możliwy scenariusz.


Konta Riot, logowanie z innego serwisu, identyfikatory Riot ID, imiona Przywoływaczy. To sporo rzeczy do ogarnięcia! Ale nie przejmuj się. Może się wydawać, że jest tego dużo, ale integracja kont Riot i logowania z innych serwisów sprawia, że wszystko będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek dotąd (obiecujemy). Wyjaśnimy to, aby ułatwić ci zrozumienie procesu dostawania się do gry.

CZYM JEST KONTO RIOT?

Konto Riot to właściwie Ty! Przynajmniej jeśli chodzi o Riot Games. Twoje konto Riot to klucz zapewniający dostęp do wszystkich naszych gier, co oznacza, że możesz zalogować się do dowolnej z naszych gier, używając tej samej nazwy użytkownika i hasła. Twoje konto Riot może być także powiązane z różnymi sposobami logowania z innych serwisów, ale to omówimy dalej.

Twojego konta Riot nie powinien oglądać nikt poza tobą, więc chroń je, nie ujawniając nikomu swojej nazwy użytkownika, hasła ani danych logowania z innego serwisu!

JAK MOGĘ ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA KONCIE RIOT?

Możliwość zarejestrowania się do konta Riot otrzymasz, gdy po raz pierwszy pobierzesz grę.

JAKICH INFORMACJI POTRZEBUJĘ, BY ZAREJESTROWAĆ SIĘ DO KONTA RIOT?

Potrzebny będzie adres e-mail i twoja data urodzenia. W przypadku League musisz także utworzyć nazwę użytkownika i hasło. Te informacje zapewniają, że twoje konto należy wyłącznie do ciebie! Poprosimy także o inne dane, takie jak twoja data urodzenia, by upewnić się, że to konto jest wyłącznie twoje.

CZYM JEST LOGOWANIE Z INNEGO SERWISU?

Logowanie z innego serwisu następuje, gdy używasz danych logowania przez usługi Facebook, Google lub Apple, by dostać się do dowolnej z naszych gier. Wszystkiego o logowaniu z innego serwisu dowiesz się tutaj. Nie zapomnij połączyć konta Riot ze swoim kontem społecznościowym. Jeśli masz już konto Riot, połącz je także z wybraną metodą logowania za pośrednictwem innego serwisu! Warto zadbać o wszystkie swoje bazy.

PO CO MAM ŁĄCZYĆ LOGOWANIE Z INNEGO SERWISU Z KONTEM RIOT?

Łącząc swoje konta społecznościowe z kontem Riot, zapewniasz integrację wszystkich swoich danych. Połączenie konta społecznościowego z istniejącym kontem Riot oznacza, że nie musisz w kółko wpisywać swojego hasła, zachowując ten sam poziom ochrony konta.

Być może nie ma to wielkiego znaczenia dla graczy, którzy mają już konto Riot, ale daje im możliwość wyboru metody logowania. Dla nowych graczy to świetny sposób, by wejść do gry, wykorzystując dane, z których już korzystają.

MAM KONTO RIOT UTWORZONE DAWNO TEMU ZA POMOCĄ LOGOWANIA PRZEZ GOOGLE LUB GAME CENTER.

To świetnie! Będziemy potrzebować jeszcze paru danych, by przerobić je na konto, które umożliwi ci granie na wszystkich platformach.

W przypadku logowania przez Google poprosimy o twoją datę urodzenia, a także adres e-mail. Po podaniu tych informacji uzyskasz możliwość logowania przez Google do dowolnej z naszych gier.

Jeśli jesteś graczem z Game Center, musisz zaktualizować swoje konto do pełnego konta Riot. Można to zrobić w ustawieniach dowolnej z naszych gier na urządzenia przenośne. Po zaktualizowaniu to będzie twoje konto Riot na wszystkich platformach (hurra!)

MAM NOWE KONTO RIOT UTWORZONE PRZEZ LOGOWANIE Z INNEGO SERWISU. CZY MOGĘ JE POŁĄCZYĆ Z MOIM ZAŁOŻONYM WCZEŚNIEJ KONTEM RIOT?

Nie mamy możliwości łączenia dwóch używanych kont, niezależnie od tego, czy konto Riot zostało utworzone z użyciem nazwy użytkownika/hasła, czy przez logowanie z innego serwisu. Dlatego między innymi tak ważne jest połączenie swoich kont społecznościowych z utworzonym kontem Riot.

BRAK DOSTĘPU DO KONTA

To wyjątkowo deprymujące, gdy próbujesz zalogować się na swoje konto i dostajesz informację, że nie spełniasz wymagań do utworzenia konta (albo że twoje konto zostało usunięte)! Zakładając, że nie zbanowano cię w grze (zawsze warto dla pewności przejrzeć kodeks postępowania każdej gry i warunki świadczenia usług Riot), z twoim kontem może być coś nie w porządku. Na szczęście jest parę rzeczy, które możesz zrobić, by spróbować powrócić do gry.

Uważasz, że twoje konto nie narusza naszych warunków świadczenia usług? Dla pewności podajemy kilka przykładów sytuacji związanych z kontem, które mogą naruszać warunki świadczenia usług:

  • Musisz spełniać wymogi wiekowe swojego regionu.
    • W większości regionów musisz mieć ukończone 13 lat i zgodę opiekunów lub ukończone 16 lat.
  • Informacje dotyczące własności konta wymagały potwierdzenia.

CO MOGĘ ZROBIĆ?

Po pierwsze musisz potwierdzić dane swojego konta. Jeżeli masz jakieś pytania, wyślij zgłoszenie na adres [email protected]. Uwaga: to pozwoli przedstawicielowi Wsparcia Gracza sprawdzić stan twojego konta, jednak nie gwarantuje, że będziemy w stanie rozwiązać problem, jeśli to konto narusza nasze warunki świadczenia usług. Możemy poprosić o dodatkowe informacje poza poniższymi, jeśli zajdzie potrzeba weryfikacji twojego konta.

Wymagane będzie podanie następujących informacji:

  • Prawidłowy adres e-mail (oraz, jeśli dotyczy, adres powiązany z twoim kontem logowania w innym serwisie)
  • Data urodzenia
  • Jeśli dotyczy, konto logowania w innym serwisie (jak Apple, Google, Facebook itp.)
  • Data utworzenia konta
  • Miasto/Prowincja/Kraj utworzenia konta
  • Numer transakcji (z wysłanego przez Riot e-mailem dowodu zakupu lub historii twoich transakcji na Google/Apple)

PO CO POTRZEBUJECIE TYCH INFORMACJI?

Wykorzystamy te dane, by zlokalizować twoje konto, upewnić się, że należy do ciebie i że podczas tworzenia konta wszystkie informacje zostały wprowadzone poprawnie.

Może się wydawać, że to dużo danych, jednak dzięki nim możemy zapewnić, że twoje konto będzie tak bardzo unikalne (czytaj: bezpieczne), jak to możliwe! Ponadto pomogą nam cię zidentyfikować, jeśli w przyszłości trzeba będzie odzyskać konto.

CO SIĘ STANIE, JEŚLI MOJE KONTO NADAL NIE SPEŁNIA WARUNKÓW ŚWIADCZENIA USŁUG?

Twoje konto zostanie usunięte po 30 dniach. Jeśli korzystasz z logowania z innego serwisu (Google, Apple ID, Facebook itp.), konta na tym serwisie nie będzie można połączyć z nowym kontem, dopóki nie zostanie usunięte konto, które nie spełnia powyższych warunków.

CHWILA! JAK MOGĘ TEMU ZAPOBIEC?

Jedynym pewnym sposobem zabezpieczenia swojego konta jest dbanie o to, aby spełniało warunki świadczenia usług. W innym przypadku nie możemy nic zrobić, by powstrzymać usunięcie twojego konta. Jeśli chcesz wysłać zgłoszenie z urządzenia przenośnego, musisz uruchomić grę i zalogować się na konto, którego dotyczy problem. Następnie możesz dotknąć przycisku Skontaktuj się ze Wsparciem Gracza. Możesz także wysłać zgłoszenie błędu na stronie internetowej Wsparcia Gracza, jeśli grasz na PC.

MOJE KONTO ZOSTAŁO USUNIĘTE…

Nie możemy przywrócić usuniętego konta, jednak jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące zawartości zakupionej na usuniętym koncie, możesz się z nami skontaktować, pisząc na adres [email protected]. Aby móc ci pomóc w kwestii zakupionej zawartości, będziemy potrzebować numerów twoich transakcji. Możesz je znaleźć w dowodzie zakupu wysłanym e-mailem przez Riot Games. Numery transakcji zazwyczaj zaczynają się od liter LA lub B. Numer swojej transakcji możesz znaleźć także w historii zakupów w Google Play lub Apple App Store.

Reklama

Podziel się ze znajomymi!