Wydarzenie Duchowy Wojownik w LoLu, TFT, LOR i Wild Rift


Reklama

Riot zapowiada „Duchowego Wojownika” – wydarzenie w grach czerwonych, które rozpocznie się 20 lipca.


Tego lata pojawi się wydarzenie, którego zawartość inspirowana adrenaliną i intensywnością rywalizacji znaną z bijatyk rozgrzeje rozgrywki w League of Legends, Wild Rift, Teamfight Tactics i Legends of Runeterra.

Dzisiaj Riot Games, studio deweloperskie i wydawca gier, zapowiedziało Duchowego Wojownika, sześciotygodniowe wydarzenie, które poprzez nowe tryby gry, skórki, bohaterów i inne atrakcje, zawładnie światem Runeterry w League of Legends, Wild Rift, Teamfight Tactics i Legends of Runeterra. Duchowy Wojownik to hołd składany przez Riot Games gatunkowi bijatyk, który czerpie inspirację z głębokiego ładunku emocjonalnego i wyjątkowych chwil, jakie zapewniają bohaterowie bijatyk i wątki turniejowe w anime. Jego wyrazem będą zupełnie nowe tryby gry, skórki, opcje rozgrywki i inne atrakcje we wszystkich czterech grach, których akcja toczy się w świecie Runeterry. Wydarzenie będzie miało ogólnoświatową premierę w czwartek 20 lipca i potrwa do poniedziałku 28 sierpnia.

Video

Alternatywne uniwersum Duchowego Wojownika zaprasza graczy do barwnego i różnorodnego świata, w którym rywale dowodzą swojej wartości poprzez walkę na największej arenie świata, którą jest Turniej Dusz. Turniej polega na rywalizacji pomiędzy wojownikami o nieprzeciętnych zdolnościach, która toczy się pod nadzorem tajemniczego Bożego Oka i trwa, dopóki na placu boju nie pozostanie tylko jeden z nich.

 

— Jesteśmy niezwykle podekscytowani zakresem różnych doświadczeń, które będą dostępne w ekosystemie League of Legends podczas wydarzenia Duchowy Wojownik — powiedział Andrei van Roon, szef League Studio. — Arena, Bijatyka Dusz i Pojedynek Tag Teamowy dadzą graczom okazję do gry w League of Legends, Teamfight Tactics i Wild Rift w zupełnie nowy sposób, który naszym zdaniem jest naprawdę odświeżającym doświadczeniem. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak zareagują gracze, gdy ta zawartość trafi w ich ręce.

Gracze będą mogli włączyć się w akcję wydarzenia Duchowy Wojownik w czterech tytułach.

 • League of Legends — najpopularniejsza na świecie gra MOBA na PC — otrzyma między innymi 12 nowych skórek Duchowych Wojowników, nową przygodę w kliencie gry i zupełnie nową bohaterkę.
  • Nowy tryb gry: Arena.
   • Arena to nowy tryb gry w League of Legends, polegający na tym, że cztery drużyny po dwóch graczy walczą ze sobą rotacyjnie w kolejnych rundach. Po każdej rundzie walki drużyny wzmacniają się, korzystając z unikalnych ulepszeń — walka trwa, dopóki na placu boju nie pozostanie tylko jedna drużyna. Rozgrywka odbywa się na czterech różnych arenach, różniących się wielkością, ukształtowaniem terenu i motywem. Podczas meczów w epizodycznych rolach będą pojawiać się bohaterowie z uniwersum Duchowego Wojownika, działając na korzyść lub niekorzyść graczy.
  • Premiera bohaterki: Naafiri, Po Stokroć Kąsający Ogar.
  • Skórki: Duchowa Wojowniczka Samira (superskórka), Duchowy Wojownik Viego (legendarna), Duchowa Wojowniczka Naafiri, Duchowy Wojownik Shaco, Duchowy Wojownik Pyke, Duchowy Wojownik Sett, Duchowa Wojowniczka Lux, Duchowy Wojownik Jhin, Duchowa Wojowniczka Gwen, Duchowa Wojowniczka Evelynn, Duchowy Wojownik Shaco (Prestiżowy) i Duchowy Wojownik Pyke (Prestiżowy).
  • Przepustka Duchowego Wojownika 2023.
  • Przygoda w kliencie gry: Turniej Dusz (tylko LoL).
   • Turniej Dusz to walka na kombinacje z oceną stylu, która odbywa się w kliencie. Gracze wcielają się w rolę Samiry i zdobywają reputację, rozgrywając swoje mecze w League. Zdobyta reputacja pozwala im spotykać się z nowymi przeciwnikami i odblokowywać nowe umiejętności Samiry, aby kontynuować swój udział w turnieju. Celem turnieju jest pokonanie wszystkich dziesięciu przeciwników, aby zostać nowym czempionem. Gracze mogą po każdym zwycięstwie odbierać nagrody oraz odblokować poziomy trudności Fabuła i Ekspert pozwalające podejmować wyzwania dostosowane do różnego poziomu umiejętności i możliwości czasowych.
 • W Teamfight Tactics, wiodącej grze z gatunku automatycznych gier bitewnych, pojawi się zupełnie nowy tryb gry oraz nowi Taktycy, bohaterowie Chibi, Przepustka wydarzenia oraz mityczna arena Turnieju Dusz.
  • Taktycy: Chibi Gwen, Chibi Duchowa Wojowniczka Gwen (mityczna).
  • Arena: arena Turnieju Dusz.
  • Gatunek Małej Legendy: Khaat’Sai.
  • Przepustka wydarzenia Duchowy Wojownik.
  • Nowy tryb gry: Bijatyka Dusz.
   • Podobnie jak Przychylność Losu podczas Księżycowej Gali na początku tego roku, Bijatyka Dusz jest tymczasowym trybem gry pojawiającym się w Teamfight Tactics jako część wydarzenia Duchowy Wojownik. Tryb ma dwa etapy: etap treningu, podczas którego gracze walczą o Duchową Moc wzmacniającą Duchową Koronę i zapewniającą dodatkowe możliwości zdobywania łupów, oraz etap turnieju, w którym można wygrać lub przegrać w swojej drabince, grając do 2 zwycięstw.
  • Przygoda fabularna w kliencie (tylko TFT).
   • Równolegle do trybu gry dostępne jest fabularne doświadczenie w kliencie: Kopuła Choncca. Polega na łączeniu się bohaterów i Taktyków w drużyny, aby przygotować się do Turnieju Dusz. Kopuła Choncca po raz pierwszy przenosi wydarzenie dostępne w kliencie TFT na urządzenia przenośne oraz po raz pierwszy oferuje ekskluzywną Przepustkę+ wydarzenia!
 • W League of Legends: Wild Rift, grze MOBA Riot Games dostosowanej do urządzeń przenośnych, pojawi się sześć nowych skórek Duchowych Wojowników, ekskluzywna przygoda fabularna w kliencie i całkowicie nowy tryb gry dostępny wyłącznie w Wild Rift.
  • Nowy tryb gry: Pojedynek Tag Teamowy.
   • Pojedynek Tag Teamowy to nowy tryb gry, w którym gracze stają do walki 1 na 1. Przed rozpoczęciem gry każdy gracz będzie wybierał trzech bohaterów, pomiędzy którymi można się płynnie przełączać (z uwzględnieniem czasu odnowienia) i wykonywać wszelkiego rodzaju kombinacje, które wcześniej nie były możliwe bez pomocy partnera z drużyny. Zwycięzcą będzie gracz, który jako pierwszy uzyska 4 zabójstwa.
  • Premiera bohaterki: Nilah Nieokiełznana Radość.
  • Skórki: Duchowa Wojowniczka Nilah, Duchowy Wojownik Draven, Duchowy Wojownik Yasuo, Duchowa Wojowniczka Irelia i Duchowy Wojownik Xin Zhao oraz Duchowy Wojownik Draven (edycja specjalna).
  • Przepustka wydarzenia Duchowy Wojownik.
  • Przygoda fabularna w kliencie (tylko Wild Rift).
   • Gracze poznają oryginalną fabułę rozgrywającą się w świecie Duchowego Wojownika widzianą oczami Dravena i Yasuo, którzy biorą udział w Turnieju Dusz i wędrują do Krainy poza Światem. Rozgrywając mecze w Wild Rift, gracze będą poznawać treść wizualnej powieści, która zawiera też minigrę testującą ich szybkość i dokładność. Za postępy w wydarzeniu gracze będą nagradzani Tokenami, za które można kupować różne rzeczy w sklepie wydarzenia i odblokować tryb arkadowy. Tryb arkadowy pozwala rozegrać serię minigier jako ulubiony bohater Duchowego Wojownika oraz wygrać ekskluzywną emotkę i nie tylko.
 • W Legends of Runeterra, nagradzanej cyfrowej grze karcianej, pojawi się nowa Przepustka wydarzenia i przedmioty kosmetyczne na polu bitwy.
  • Skórki: Duchowa Wojowniczka Nidalee (epicka), Duchowy Wojownik Viego (epicka), Duchowy Wojownik Sett (epicka), Duchowa Wojowniczka Samira (rzadka), Duchowy Wojownik Jhin (rzadka), Duchowa Wojowniczka Gwen (rzadka), Duchowy Wojownik Pyke (rzadka) i Duchowa Wojowniczka Evelynn.
  • Przepustka wydarzenia Duchowy Wojownik.
  • Nowe emotki i rewersy kart.

20% wpływów ze sprzedaży Duchowej Wojowniczki Samiry, Przepustki wydarzenia Duchowy Wojownik oraz wszystkich powiązanych zestawów zakupionych w okresie od 20 lipca do 28 sierpnia Riot przekaże na Fundusz Oddziaływania Społecznego Riot Games, nadzorowane przez donora konto fundacyjne sponsorowane przez ImpactAssets. Oto wszystkie produkty charytatywne:

 • Duchowa Wojowniczka Samira (tylko skórka),
 • Zestaw Niezrównanej Łowczyni Nagród,
 • Przepustka wydarzenia Duchowy Wojownik,
 • Zestaw Przepustki wydarzenia Duchowego Wojownika.

Z okazji wydarzenia Duchowy Wojownik Riot Games ma też zaszczyt zapowiedzieć transmisję Duchowy Wojownik: Wieczór Walki, podczas której 16 twórców contentu będzie konkurować w grze i poza nią o tytuł Czempiona Wieczoru Walk.

Reklama

Podziel się ze znajomymi!