Wyjaśnienie zmian w systemie postępów w VALORANT


Odcinek 7 to początek naszego nowego systemu postępów. Sprawdź naszą szczegółową analizę zmian.


Video

Odcinek 7 to początek naszego nowego systemu postępów, który ma lepiej wynagrodzić graczy za czas spędzony na grze w VALORANT. Sprawdź naszą szczegółową analizę zmian i FAQ poniżej.

Szybkie porady:

 • Po wypróbowaniu nowych systemów w grze szybko się ich nauczysz, ale zebraliśmy tutaj kilka informacji, które pomogą ci przygotować się na zmiany zawczasu.
 • Jesteś w trakcie zdobywania przedmiotu, wypełniając kontrakt agenta? To się pospiesz, ponieważ kontrakty agentów zmienią się 27 czerwca!

CODZIENNE ZADANIA – PRZEROBIONE CODZIENNE MISJE

Przerobiliśmy codzienne misje!

 • Od teraz możesz przeglądać swoje codzienne zadania i obserwować, jak czas spędzony w grze przyczynia się do zdobywania postępów w naszych nowych, codziennych kamieniach milowych zwanych punktami kontrolnymi. Każdy tryb gry zapewnia postępy w punktach kontrolnych, więc możesz grać w dowolnym trybie, aby automatycznie zdobywać postępy.
 • Codzienne zadania kumulują się. Możesz także zdobyć bonusy do nadrobienia zaległości, które pozwolą ci zdobywać nagrody, nawet jeśli nie możesz grać codziennie.
 • Codzienne nagrody zapewniają zarówno PD, jak i Kredyty Królestwa, nową darmową walutę, której można użyć do odblokowania darmowych przedmiotów (więcej na ten temat w następnej sekcji).

CODZIENNE ZADANIA: PUNKTY KONTROLNE I ŁADUNKI

 • Każdego dnia będziesz mieć 4 punkty kontrolne (diamenty) składające się z 4 ładunków (boków diamentu). Tak, 4 ładunki razy 4 punkty kontrolne = 16 punktów kontrolnych dziennie.
 • Różne tryby gry zapewniają różną liczbę ładunków.
 • Codzienne zadania resetują się co 24 godziny, podobnie jak codzienne misje.
 • Po ukończeniu każdego punktu kontrolnego przyznawana jest dodatkowa liczba PD do aktywnej przepustki bojowej, przepustki wydarzenia i wydarzenia rekrutacji agentów, a także trochę Kredytów Królestwa.

KREDYTY KRÓLESTWA – NOWA DARMOWA WALUTA W GRZE

Zdobywaj Kredyty Królestwa, rozgrywając spotkania (w dowolnym trybie) i zdobywaj premie za wygrane rundy (w trybach z rundami).

 • Kredyty są przyznawane całkowicie za darmo i naliczany wraz z PD przepustki bojowej i PD rekrutacji agentów (więcej informacji na ten temat w sekcji „Wydarzenie rekrutacji agentów”).
 • Naraz można mieć maksymalnie 10 000 kredytów, więc pamiętaj, aby je wydawać!
 • Można je wymienić, aby odblokować różne przedmioty (więcej informacji na ich temat znajduje się w sekcjach poniżej):
   • Agenci ze sklepu z agentami
   • Wyposażenie agenta
   • Przeszłe akcesoria z przepustki bojowej: Przywieszki, karty gracza, graffiti oraz tytuły

AGENCI I WYPOSAŻENIE (POPRZEDNIO KONTRAKTY AGENTÓW)

Kontrakty agentów, wielopoziomowa przepustka, która odblokowywała agentów i przedmioty związane z agentami poprzez zdobywanie PD, są teraz podzielone na wydarzenia rekrutacyjne agentów (nowe wydarzenia odblokowujące agentów), sklep z agentami (nieposiadani agenci) i wyposażenie agentów (nieposiadane elementy kosmetyczne agentów).

WYDARZENIA REKRUTACJI AGENTÓW

Są to darmowe przepustki na wydarzenia, które aktywują się automatycznie w dniu premiery nowego agenta i pozostają aktywne przez 28 dni.

 • Odblokowanie agentów zabiera mniej więcej tyle samo czasu, co wcześniej. To mniej więcej tyle samo czasu, co zakończenie 5. poziomu kontraktu agenta, kiedy odblokowywano agenta.
 • Zdobywając postępy i PD w rekrutacji agentów, będziesz również zdobywać Kredyty Królestwa, które można wydać na przedmioty w sklepie z agentami, wyposażeniu agenta i sklepie z akcesoriami.
 • Nadal możesz wydać VP w dowolnym momencie, aby od razu kupić agenta.

SKLEP Z AGENTAMI

 • Jeśli nie zdobędziesz PD wymaganych do odblokowania agenta podczas wydarzenia rekrutacyjnego, możesz odblokować agenta w sklepie z agentami za pomocą Kredytów Królestwa, VP lub żetonów odblokowania agenta (które zdobywasz jako nowy gracz) w dowolnym momencie po zakończeniu przepustki wydarzenia rekrutacyjnego.

WYPOSAŻENIE AGENTÓW

Wszystkie przedmioty z kontraktów agentów, takie jak Shorty Gekko czy karta gracza Fade, są nadal dostępne.

 • Jeśli posiadasz powiązanego agenta, możesz teraz wybrać czy odblokować jego wyposażenie agenta za Kredyty Królestwa czy wydać kredyty na coś innego.
 • Wydarzenie rekrutacji agentów odblokowuje agentów, ale nie ich wyposażenie. Wyposażenie jest teraz odblokowywane w kręgach – w konkretnym porządku. Istnieje 10 kręgów wyposażenia agentów, podobnie jak w przypadku kontraktów agentów, które miały 10 poziomów.
 • Ponieważ agenci byli wręczani na starym poziomie 5., możesz się zastanawiać, czy musisz posiadać agenta, aby odblokować kręgi wyposażenia i co czeka na ciebie w kręgu 5.? Za agentów, których nie udało ci się zdobyć w starym systemie, otrzymasz trochę Kredytów Królestwa! Za agentów odblokowanych w starym systemie nie otrzymasz kredytów, ponieważ masz już nagrodę – agenta.

SKLEP Z AKCESORIAMI

Aby zdobyć poprzednie akcesoria z przepustki bojowej, gracze będą musieli odblokować je bezpośrednio za pośrednictwem nowego sklepu z akcesoriami.

 • Akcesoria można odblokować tylko za pomocą Kredytów Królestwa.
 • Zawartość jest losowa, unikalna dla każdego gracza i zmienia się co tydzień.
 • Obejmuje wszystkie akcesoria (bez skórek broni i noży) z każdej poprzedniej przepustki bojowej z wyjątkiem trzech ostatnich przepustek bojowych (w tym obecnej).

 


FAQ

PYTANIA OGÓLNE

Jakie postępy zdobywam, grając w VALORANT?

 • Codzienne zadania (zapewniają PD, które liczą się do przepustki bojowej, przepustki wydarzenia, przepustki agenta, a także Kredyty Królestwa).
 • Cotygodniowe misje ( zapewniają PD, które liczą się do przepustki bojowej, przepustki wydarzenia, przepustki agenta)
 • PD konta (które mają zastosowanie do poziomu konta użytkownika)
 • Stałe ilości PD i Kredytów Królestwa za rozgrywanie spotkań i wygrywanie rund.

CODZIENNE ZADANIA

Ile postępów mogę zrobić w kierunku codziennych zadań w każdym trybie gry?

Tryb gry Zdobyte postępy
Unrated 1 postęp za wygraną rundę
Rankingowy 1 postęp za wygraną rundę
Szybka Gra 1 postęp za wygraną rundę
Premier 1 postęp za wygraną rundę
Gorączka Spike’a 2 postępy za wygraną rundę
Eskalacja 2 postępy za wygraną rundę
TDM 2 postępy za wygraną rundę

Czy codzienne zadania liczą się do wszystkich trybów?

Tak, oprócz deathmatchu. Deathmatch to zupełnie inny tryb niż reszta naszego ekosystemu. Koncentruje się na zapewnieniu możliwości rozgrzewki dla graczy, a nie na całościowym doświadczeniu z grą. W rezultacie stworzyliśmy tryb, który pozwala graczom opuścić grę w dowolnym momencie bez żadnych kar. Uważamy, że to istotne – niektórzy gracze chcą rozgrzewać się przez 30 sekund, inni przez 30 minut. Dla nas każda opcja jest w porządku. W związku z tym zdecydowaliśmy się skoncentrować codzienne zadania na pozostałych trybach ekosystemu i pozwolić, by deathmatch nadal był trybem rozgrzewki z jak najmniejszą liczbą ograniczeń.

Jak wygląda kwestia kumulowania się codziennych zadań, jeśli opuszczę dzień, dwa lub trzy?

 • Jeśli opuścisz jeden dzień gry, twoje 4 punkty kontrolne zamienią się w premię do nadrobienia, która zastosuje mnożnik 2x do jednego z twoich punktów kontrolnych następnego dnia.

Czy cotygodniowe i codzienne postępy wliczają się do postępów w wydarzeniach rekrutacyjnych agentów?

 • Tak! Wszystkie PD zdobyte w codziennych zadaniach i cotygodniowych misjach będą nadal dodawane do przepustki bojowej i przepustki wydarzenia (jeśli jest aktywna), a także będą miały wpływ na nowe wydarzenie rekrutacji agentów.

KREDYTY KRÓLESTWA

O co chodzi z jednorazowym przyznaniem Kredytów Królestwa? Czy w przyszłości będzie więcej takich akcji?

 • Aby uczcić premierę Kredytów Królestwa, ufundujemy

Czy w przyszłości możliwe będzie zdobywanie Kredytów Królestwa za pośrednictwem przepustek bojowych lub przepustek do wydarzeń (np. przepustki do wydarzenia Champions)?

Na tę chwilę planujemy zachować obecny sposób zdobywania Kredytów Królestwa, tj. za pomocą wypełniania codziennych zadań, podczas normalnej rozgrywki oraz w ramach nagrody 5. poziomu w wyposażeniu agenta.

Czy mogę kupić Kredyty Królestwa za prawdziwe pieniądze?

 • Nie. Kredyty Królestwa mają być nagrodą za czas zainwestowany w grę VALORANT, a nie czymś, co można kupić za pieniądze. Na ten moment nie umożliwimy zakupu tej waluty i będzie można ją zdobyć, jedynie grając w grę.

WYDARZENIA REKRUTACJI AGENTÓW I WYPOSAŻENIE (POPRZEDNIO KONTRAKTY AGENTÓW)

Jak długo trwa rekrutacja agenta za pośrednictwem wydarzenia rekrutacjo agentów?

 • Zdobycie agenta w wydarzeniu rekrutacji agentów powinno zająć mniej więcej tyle samo czasu, co osiągnięcie 5 poziomu w kontrakcie agenta w naszym poprzednim systemie. Zaletą jest jednak to, że zdobywając postać w ten sposób, zdobywasz również Kredyty Królestwa, które możesz wydać na inne rzeczy.

Co stało się/zostanie zrobione z moimi obecnymi postępami w kontraktach agentów? Co się stanie, jeśli udało mi się dopiero częściowo ukończyć poziom agenta, gdy patch 7.0 wejdzie w życie? (np. poziom 10 ma 200 tys. PD do zdobycia).

 • Wszelkie częściowe postępy w osiąganiu poziomów kontraktów agentów niestety znikną wraz z wprowadzeniem tej aktualizacji, więc spriorytetyzuj te poziomy kontraktów, które chcesz odblokować przed udostępnieniem patcha 7.00!

Co się stanie, jeśli jestem w trakcie odblokowywania agenta, gdy patch 7.00 zostanie udostępniony (np. jestem na poziomie 4)? Nie posiadam jeszcze agenta, ale czy zatrzymam wyposażenie agenta?

 • Zachowasz wszystkie elementy kosmetyczne, które wcześniej udało ci się odblokować dzięki kontraktom agentów, ale nie będziesz w stanie zdobyć dodatkowego wyposażenia dla agentów, których jeszcze nie udało ci się zdobyć.
  • Po odblokowaniu agenta możesz wrócić do zdobywania jego wyposażenia agenta.

Jak korzyści z Xbox Game Pass mają przełożenie na nowy system?

 • Subskrypcja Xbox Game Pass nadal zapewnia natychmiastowy dostęp do wszystkich agentów, nawet tych nowo wprowadzonych. Oznacza to również, że agent się liczyć jako posiadany, umożliwiając odblokowanie sprzętu agenta, o ile masz aktywną subskrypcję Game Pass.
 • Dodatkowe PD uzyskane w ramach subskrypcji Game Pass będą miały również zastosowanie w wydarzeniach rekrutacyjnych agentów.

Czy muszę coś aktywować, aby zacząć zdobywać nowych agentów za pośrednictwem wydarzenia rekrutacji agentów?

 • Nowe wydarzenia rekrutacji agentów będą aktywowane dla wszystkich graczy automatycznie po wprowadzeniu do gr nowego agenta. Wszystko, co musisz zrobić, to skupić się na rozgrywce i zacząć zdobywać postępy!

Co jeśli nie zdobędę agenta podczas wydarzenia rekrutacji?

 • Jeśli nie uda ci się osiągnąć wymaganego poziomu PD w wydarzeniu rekrutacji, nie martw się. Agent będzie dostępny w sklepie z agentami do kupienia za VP, żetony rekrutacji agentów i Kredyty Królestwa zaraz po zakończeniu wydarzenia. Miejmy nadzieję, że zdobyte po drodze Kredyty Królestwa pozwolą ci być już blisko możliwości odblokowania agenta.

Czy nowe konta nadal otrzymują żetony odblokowujące? Czy mogę je wydać na dowolnego agenta?

 • Tak! Nowi gracze będą nadal zdobywać żetony odblokowujące agentów w ramach początkowego kontraktu. Żetony te można wydać, aby odblokować dowolnego agenta w sklepie z agentami, z wyjątkiem nowo wprowadzonych agentów, którzy mają aktywne wydarzenie rekrutacji agentów. Jak tylko wydarzenie rekrutacji dobiegnie końca, nowi agenci będą mogli zostać odblokowani za pomocą żetonów.

Czy mogę zwrócić pieniądze za zakupionych agentów lub wyposażenie agenta?

 • Wszelkie zakupy dokonane przy użyciu Kredytów Królestwa nie podlegają zwrotom, więc korzystaj z nich mądrze!

Czy „Pierwsza wygrana dnia” się zmienia?

 • Nie. Pozostawiamy pierwszą wygraną dnia bez zmian. Nadal będzie zapewniać 1000 PK (punktów konta), które są właściwe dla poziomu konta i nie mają wpływu na przepustki bojowe/wydarzenia/ postępy w realizacji kontraktu.

SKLEP Z AKCESORIAMI

Jakie przedmioty są dostępne w sklepie z akcesoriami?

 • Twój sklep z akcesoriami będzie zawierał losowy asortyment, w tym karty graczy, przywieszki broni, graffiti i tytuły z każdej poprzedniej przepustki bojowej, z wyjątkiem trzech ostatnich przepustek bojowych (w tym tej, która jest obecnie dostępna).

Jak często aktualizowany jest sklep z akcesoriami?

 • Obecnie sklep z akcesoriami będzie aktualizowany raz w tygodniu.

Czy sklep z akcesoriami ma taką samą ofertę dla wszystkich, czy też oferty są wyjątkowe?

 • Oferty w sklepie z akcesoriami będą działać podobnie do istniejącego sklepu rotacyjnego i będą zawierać oferty unikalne dla użytkownika, nie oferując jednak niczego, co gracz już posiada.

Czy przedmiot może pojawić się w moim sklepie wiele razy?

 • Jeśli nie zdecydujesz się na zakup określonego przedmiotu, istnieje szansa, że pojawi się on ponownie w przyszłości.

Co jeśli posiadam już wszystkie przedmioty ze sklepu z akcesoriami?

 • Jeśli posiadasz wszystkie elementy zawartości ze wszystkich naszych poprzednich przepustek bojowych (ciekawostka: Na całym świecie jest 7 osób, które spełniają te wymagania i w związku z tym będą miały pusty sklep z akcesoriami! Dziękujemy za wsparcie VALORANT!),

Czy w sklepie z akcesoriami dostępne są skórki broni?

 • Nie, sklep z akcesoriami nie będzie zawierał żadnych skórek broni (ani do broni palnej, ani do broni do walki wręcz).

Czy mogę zwrócić przedmioty zakupione w sklepie z akcesoriami?

 • Nie, wszelkie zakupy dokonane przy użyciu Kredytów Królestwa nie podlegają zwrotom, więc korzystaj z nich mądrze!

Podziel się ze znajomymi!