Wyzwania wchodzą na serwer testowy


Wyzwania zagoszczą na dłużej na serwerze testowym, zanim na początku 2022 roku pojawią się w grze!


O systemie Wyzwań mówiliśmy już kilka razy w ciągu kilku ostatnich miesięcy, a teraz przyszedł wreszcie czas, by zagościły na serwerze testowym! Wyzwania zostały zaprojektowane, aby dać wszystkim graczom League możliwość dokonywania istotnych postępów — czyli nie tylko rycerzom rankingu, ale również adoratorom ARAM-u, czempionom Clashu i kolekcjonerom kosmetycznych komponentów.

Wyzwania to coś innego niż system jednokrotnych osiągnięć, do których się być może przyzwyczailiście. Na przykład można podnosić rangę poszczególnych wyzwań od poziomu Żelaza aż po krąg Mistrza. A jakby tego było mało, gdy już dojdziecie do poziomu Mistrza, wiele Wyzwań będzie można doprowadzić do rangi Arcymistrza i Pretendenta. I tak jak w rankingu tylko określona liczba graczy w regionie może jednocześnie zajmować miejsca w tych kręgach. Jeśli kiedykolwiek pragnęliście być znani z tego, że macie na koncie najwięcej pentakilli na swoim serwerze, teraz będzie taka możliwość.

Zaczniemy z ponad 300 Wyzwaniami, więc zagoszczą na serwerze testowym nieco dłużej, abyśmy mogli wszystko sprawdzić, zanim udostępnimy je na serwerach głównych na początku 2022 roku. Ponieważ Wyzwania są bardzo rozbudowanym systemem, niektóre funkcje pojawią się na serwerze testowym później niż inne, ale dzisiaj przedstawimy je w całości, abyście wiedzieli, czego możecie się spodziewać w ciągu kilku następnych miesięcy.

Zakładka Wyzwań

11122021_PBEArticle_Challenges-Collection.jpg

Wyzwania dostaną własną zakładkę w waszym profilu. Będziecie też mogli zajrzeć do Wyzwań innych graczy, aby sprawdzić, jakie robią postępy.

Duży kryształ z lewej strony śledzi wasz ogólny postęp w całym systemie. Każde Wyzwanie, którego rangę podniesiecie, zwiększa waszą ogólną punktację i z czasem ewoluuje — tak, tak, zgadliście — od Żelaza do Pretendenta.

Pięć pasków pod kryształem odpowiada pięciu* kategoriom wyzwań. Kategorie to coś pośredniego pomiędzy ogólnym postępem a poszczególnymi Wyzwaniami. Pozwalają śledzić postęp pod kątem poszczególnych aspektów gry. I (niespodzianka!) też mają rangi.

 • Wyobraźnia: Ta kategoria skupia się na grze w różnych trybach i na innowacyjnych zagrywkach, zatem należy do tych, którzy nie boją się marzyć.
  • Szkodliwa Terapia: Zabijajcie wrogów niedawno uzdrowionych pakietem leczniczym w trybie ARAM.
  • Pomachaj na Pożegnanie: Zabijcie 20 stworów w 3 sekundy.
 • Specjalizacja: W tej kategorii możecie specjalizować się, umiejętnie eliminując wrogów.
  • Niezniszczalny Demoniczny Król: Wygrywajcie gry bez umierania.
  • Płonący Horyzont: Wygrywajcie gry, mając na koncie o 100 lub więcej zabitych stworów (CS) niż przeciwnik.
 • Praca zespołowa i strategia: Musicie współpracować z drużyną, aby zdominować Summoner’s Rift.
  • Dopadanie Dusz: Stosunek zdobytych dusz 4–0 dla was.
  • Lepsza Drużyna: Zdobywajcie asy pomiędzy pojawieniem się stworów a 15 minutą.
 • Doświadczenie weterana: Podnoście rekordy zabójstw, zdobytego złota i innych statystyk, aby zapełniać ten pasek.
  • PENTAKIIIIIIIIL!!: Zdobywajcie pentakille.
  • Ekspert od Broni: Wygrywajcie, posługując się różnymi przedmiotami mitycznymi.
 • Kolekcjonowanie: Nazwa mówi sama za siebie. Pasek zapełnicie, zbierając przedmioty kosmetyczne i łupy.
  • Ikona Riftu: Zdobywajcie Ikony Przywoływacza.
  • Kwintesencja Życia: Zdobywajcie bohaterów.
 • *Spuścizna: W tej kategorii przechowywane są Wyzwania limitowane czasowo, aby upamiętnić niedostępne już przeszłe osiągnięcia. Nie wliczają się one do ogólnego postępu. Nie można też podnosić rangi kategorii Spuścizna.

W zakładce Wyzwań jest też pasek wyszukiwania, który pozwala wyszukiwać Wyzwania według nazw lub kryteriów. Wyzwania można też filtrować, aby wyświetlić ich wybrane grupy (np. związane z ARAM w kategorii Wyobraźnia), ostatnio awansowane lub należące aktualnie do określonego kręgu.

Karty Wyzwań

11122021_PBEArticle_ChallengeCard.png

 

Podstawową reprezentacją graficzną Wyzwania jest jego token, czyli unikalna ikona symbolizująca Wyzwanie i jego aktualną rangę. Pod tokenem znajduje się nazwa Wyzwania, w przykładzie jest to „Gets The Wurm” (Zdobywca Wurmów), a poniżej jego kryteria, czyli „Take Barons before 21 minutes” (Zabijaj Barony przed 21 minutą).

W lewym górnym rogu podana jest liczba punktów doliczanych do ogólnego postępu Wyzwań dzięki temu Wyzwaniu. Prawy górny róg informuje, w jakich trybach można realizować Wyzwanie.

Sam dół karty pokazuje kolejną nagrodę główną, którą otrzymacie za podniesienie rangi Wyzwania do danego kręgu. W pokazanym przykładzie zdobędziecie tytuł „Early Bird” (Ranny Ptaszek) po osiągnięciu Złota. A właśnie, wspominaliśmy już o tytułach?

Poczekalnia

11122021_PBEArticle_Lobby.jpg 11122021_PBEArticle_Lobbyw_-Hover.jpg

No dobrze, pomówmy zatem o tytułach, tokenach i wszystkich miejscach, w których Wyzwania się pojawiają — poza waszym profilem. Zacznijmy od tego, że zaktualizowaliśmy poczekalnię, aby zrobić miejsce na wszystko, co jest związane z Wyzwaniami.

Ikona Przywoływacza wciąż jest podstawowym elementem waszej tożsamości, ale rankingowa zbroja została przekuta w rankingowy herb. Wciąż możecie przełączać ramkę rankingową na ramkę poziomu Prestiżu i finalnie będziecie mogli dowolnie wybrać sobie każdą ramkę Prestiżu z tych, które macie — nie musi ona odpowiadać waszemu aktualnemu poziomowi Prestiżu. Bezpośrednio pod Ikoną Przywoływacza dodaliśmy też kryształ Wyzwania. Zatrzymanie kursora na Ikonie Przywoływacza spowoduje wyświetlenie opisu z bieżącymi i historycznymi osiągnięciami w rankingu, informacjami Ikony Przywoływacza oraz dokładnymi informacjami o Wyzwaniach, w tym rangami każdej z pięciu kategorii.

Imię przywoływacza znajduje się nadal w tym samym miejscu, ale bezpośrednio pod nim pojawi się jego nowy towarzysz: tytuł.

Tytuły — na ilustracji to „Dragonmaster” (Władca Smoków) — zdobywa się, podnosząc rangę określonych wyzwań do wskazanych kręgów. Następnie można dowolnie wybrać każdy z odblokowanych tytułów.

Pod tytułem znajdują się tokeny Wyzwań, które wcześniej widzieliście na zakładce Wyzwań. Można wybrać trzy, które będą widoczne dla wszystkich. Zawsze, gdy pojawia się token, można zatrzymać nad nim kursor, aby wyświetlić symbolizowane przez token Wyzwanie i krąg.

Na nowych banerach rzuca się w oczy brak obwódki ramki, która wskazywała wcześniejszą rangę. Pracujemy nad wprowadzeniem informacji o wcześniejszych dokonaniach w rankingu w formie rozwiązania o tymczasowej nazwie „akcenty banera”, które zostanie wprowadzone już po premierze Wyzwań. Do tego czasu możecie sprawdzać informacje o wcześniejszych rangach, zatrzymując kursor nad Ikoną Przywoływacza gracza.

11122021_PBEArticle_Role_Select.gif

 

I wreszcie umieściliśmy „Wybór pozycji” na dole obok przycisku „Znajdź mecz”, aby zwolnić trochę miejsca. Menu „sugerowanych” i „zaproszonych” domyślnie są teraz zwinięte, ale rozwijają się w pełni, gdy zostaną kliknięte.

 

Menu indywidualizacji

11122021_PBEArticle_Player-Identity-Customization-Icons.jpg

Wszystkie te nowe opcje tożsamości wymagały poprawiania doświadczeń związanych z indywidualizacją. Menu indywidualizacji można znaleźć tam, gdzie było wcześniej, ale obejmuje teraz ikony, ramki, tytuły, tokeny Wyzwań i wszelkie inne atrybuty indywidualizacji, które stworzymy w przyszłości. Z lewej strony możecie teraz sprawdzić, jak będzie wyglądał wasz baner po wprowadzeniu przez was zmian. Nie trzeba ich zapisywać — każda zmiana jest wprowadzana w czasie rzeczywistym, a przycisk anulowania pozwala cofnąć je, jeśli nie przypadną wam do gustu (zgadza się, możecie zrobić serię zmian, a potem wszystkie cofnąć).

Specjalna uwaga dotycząca wyboru ikony: wykorzystywana jest tu ta sama technologia co na zakładce kolekcji, więc podczas wyboru ikony macie wreszcie dostęp do kategorii rzadkości, opisów, filtrów i wyszukiwania.

Ekran wczytywania

11122021_PBEArticle_LoadingScreen.jpg

Ekran wczytywania również został odświeżony! Pozostał na nim przeprojektowany herb rankingowy, a karty graczy uzyskały bardziej współczesny wygląd. Pojawiła się też zmiana funkcjonalna: karty graczy mają teraz trzy strony. (Nie pytajcie, jak to jest fizycznie możliwe. Są hextechowe).

 1. Informacje dotyczące gry: bohater/skórka, ramka rankingowa, ramka Pierwszego Uderzenia, tytuł i ikona, czary przywoływacza, runy i honor.
 2. Informacje o bohaterze: maestria bohatera i Patronowie.
 3. (NOWE) Informacje o graczu: ranga, kryształ i tokeny Wyzwań.

Dodaliśmy też Szybki Przełącznik™, który przewija wszystkie 10 kart graczy do tej samej zakładki, aby ograniczyć liczbę kliknięć.

Po zakończeniu gry

 

Etap po zakończeniu gry też otrzymał całkiem solidną modernizację. Podzieliliśmy go na dwa ekrany: ekran odnoszący się do osobistych postępów i ekran z ogólnym wynikiem gry.

 

11122021_PBEArticle_EoG-Progression.jpg

 

Ekran postępów pokazuje wszystkie informacje do których przywykliście: postęp w rankingu, maestrię bohatera i poziom przywoływacza z lewej strony, a otrzymany honor u dołu z prawej strony. Największą zmianą jest karuzela postępów, która wyświetla postępy związane z Wyzwaniami i Patronami, w zależności od tego, czy ich ranga wzrosła albo jest bliska przeskoczenia na wyższy poziom lub odnotowano w nich wyjątkowe osiągnięcia.

 

11122021_PBEArticle_EoG-Scoreboard.jpg

Ekran wyniku ma nowy wygląd, ale pozostaje bardzo podobny do obecnego. Chociaż niektórych zmian po prostu nie mogliśmy sobie darować:

 • Dodaliśmy pozycję w alei (w trybach, w których występuje).
 • Dodaliśmy K/DA.
 • Dodaliśmy kolumnę, w której można przełączać wartość obrażeń zadanych bohaterom, obrażeń odniesionych z ręki bohaterów, zastosowanego leczenia/tarcz oraz kontroli tłumu.
 • W kolumnie zdobytego złota można sprawdzić liczbę zabitych stworów.
 • Dodaliśmy kolumnę pokazującą, w jakim Wyzwaniu każdy gracz zrobił największe postępy.
 • Na tym ekranie pojawia się również honor, ponieważ współgracze mogli przyznać wam honor już po tym, gdy opuścicie ekran postępów.

Porównanie społecznościowe

11122021_PBEArticle_Comparison.jpg

Jak wspomnieliśmy, można zatrzymać kursor nad tokenem Wyzwania w każdym miejscu, w którym się pojawia, aby wyświetlić związane z nim informacje. Gdy podniesiecie rangę Wyzwania do kręgu Mistrza lub wyżej, spowoduje to też wyświetlenie tablicy wyników pokazującej waszą pozycję na serwerze, na którym gracie.

Gdy zatrzymacie kursor na tokenie innego gracza (lub karcie Wyzwania na jego profilu), zobaczycie też porównanie jego postępów z waszymi, w tym pozycję tego gracza na serwerze, jeśli znalazł się na tablicy wyników danego Wyzwania.

Harmonogram

Wyzwania pojawią się na serwerze testowym na kilka miesięcy, abyśmy mogli upewnić się, że wszystkie trybiki są odpowiednio naoliwione. Herby rankingowe i celebracje, jak również zręby nowej poczekalni przed grą pojawią się w patchu 12.1, towarzysząc rozpoczęciu sezonu rankingowego, ale premiera całości odbędzie się kilka miesięcy później.

Podczas pierwszych tygodni na serwerze testowym będziemy się przede wszystkim koncentrować na zidentyfikowaniu wszystkich podstawowych błędów i problemów funkcjonalnych Wyzwań. Zbliżając się do premiery, przejdziemy do szlifowania szczegółów oraz udoskonaleń pominiętych w pierwszych wersjach. Jeśli macie jakieś przemyślenia, podzielcie się nimi w mediach społecznościowych! Niecierpliwie czekamy na moment, gdy Wyzwania trafią w przyszłym roku w wasze ręce.


Podziel się ze znajomymi!