Zawartość skrzynek i częstotliwość wypadania przedmiotów publicznie dostępna?


Jak wiadomo Chiny rządzą się własnymi prawami, jednak na korzyść społeczności chcą wyciągnąć od twórców gier informacje dotyczące zawartości skrzyń i częstotliwości wypadania z nich przedmiotów. Takie informacje obecnie nie są dostępne publicznie, ale Chiny chcą niejako zmusić deweloperów do tego, aby to gracze mogli ocenić czy zakup danej skrzyni jest opłacalny.

Zmiany te najbardziej mają uderzyć w wydawców takich jak Blizzard, Valve i Riot. Oto zapis z nowych regulacji:

Wydawcy gier online są zmuszeni do publikacji wiadomości o nazwie, zawartości oraz liczby prawdopodobieństwa wylosowania wszystkich produktów i usług wirtualnych, które powinny znaleźć się na oficjalnej stronie gry. Informacje dotyczące losowości muszą odzwierciedlać prawdziwe szanse zdobycia danego elementu.

Wydawcy gier online zobowiązani do do publicznego poinformowania klientów o wynikach losowania. Należy zachować nagranie z losowania w celach inspekcji rządowych. Musi ono zostać przechowane przez okres 90 dni. Podczas publikacji losowych wyników należy ukryć dane użytkownika w celu ochrony prywatności.

Prawdopodobnie kwestią czasu jest to, aż częstotliwość wypadania poszczególnych przedmiotów zostanie przetłumaczona na język angielski.

Zmiany te będą miały największy wpływ na skrzynki League of Legends, skrzynie CS:GO, skrzynie Overwatch oraz pakiety Hearthstone. Skorzystają na tym także gracze mobilni.


Podziel się ze znajomymi!