Zmiany w dobieraniu graczy na wysokim MMR


Ostatnie zmiany związane z dobieraniem graczy o wysokim MMR


W przypadku samego szczytu drabinki (mówimy tutaj o samej górze kręgu Pretendenta) musimy podejmować specjalne kroki w kwestii dobierania, aby zapewnić graczom możliwość znalezienia partnerów do gry, szczególne poza godzinami szczytu. W przeszłości musieliśmy robić to ręcznie, co oznaczało, że występowały niewielkie różnice pomiędzy regionami. Musieliśmy też wprowadzać korekty w każdym regionie co sezon, aby uzyskać właściwą równowagę pomiędzy jakością dobierania i czasem oczekiwania w kolejce.

W zeszłym tygodniu wprowadziliśmy zmianę, która automatyzuje ten proces, a tym samym daje możliwość uzyskania kilku istotnych ulepszeń. Główna korzyść polega na tym, że nasze ustawienia mogą się teraz dostosowywać do liczby dostępnych graczy z bardzo wysokim MMR — co oznacza, że możemy uzyskiwać lepszej jakości dopasowania w godzinach szczytu, a gdy poza godzinami szczytu czasy oczekiwania stają się absurdalnie długie, system dostosuje się, tak aby dobieranie wciąż dochodziło do skutku. Możemy też zadbać o to, aby w każdym regionie dobieranie przebiegało podobnie, a gdy z czasem znajdziemy jakieś możliwości ulepszeń, wprowadzać dalsze regulacje.

W efekcie uzyskaliśmy stan, w którym dobieranie jest lepiej zoptymalizowane niż kiedykolwiek wcześniej, jednak gdy uruchomiliśmy nowy system, okazało się, że nasze początkowe oszacowania dotyczące korygowania regulacji zawiodły. Musieliśmy ponowne je dopasować w ciągu kilku pierwszych dni i przykro nam, że wprowadziliśmy przez to tymczasowe zamieszanie. W przyszłości postaramy się lepiej oceniać początkowy poziom ustawień wprowadzanych nowych funkcji i szybciej przeprowadzać korekty, jeśli będą konieczne.

W dalszym ciągu zamierzamy poszukiwać możliwości wprowadzania takich drobnych poprawek. Mamy już ciekawy zestaw udoskonaleń związanych z dobieraniem i grą rankingową, który pojawi się w przedsezonie.


Podziel się ze znajomymi!