Zmieniamy system przyznawania punktów w misjach wydarzeń. Sprawdźcie, jak zdobywać nagrody, grając!

Nota redakcyjna: Chociaż ten wpis nie dotycz rozgrywki jako takiej, pokazuje, jak jesteście nagradzani za czas spędzony na grze, a także co decyduje o tym, które tryby wybieracie podczas wydarzeń!

Tu Riot Rovient z informacjami na temat zmiany sposobu przyznawania punktów za misje, która zostanie wprowadzona od 9 grudnia wraz z wydarzeniem Wytworność. Ta zmiana nie powinna w znaczącym stopniu wpłynąć na wasze doświadczenia, ponieważ staraliśmy się, aby wszystko działało podobnie jak w bieżącym systemie. Ponadto misje posiadające konkretny cel typu „Zabij 600 stworów” pozostaną niezmienione.

Co się zatem właściwie zmienia?

Podczas wszystkich przyszłych wydarzeń League of Legends punkty będziecie zdobywać w zależności od tego, ile czasu poświęcicie na grę, a nie od tego, ile gier rozegracie. Przerobiliśmy ogólne cele niektórych misji w oparciu o założenie, że średni czas gry PvP na Summoner’s Rift wynosi 30 minut.

• Misje cotygodniowych wygranych: Zdobądź 40 pkt. Zwycięstwo = 5 pkt. | Porażka = 2 pkt. —> Zdobądź 1650 punktów za granie i wygrywanie. 4 punkty za minutę gry i 6 punktów za minutę gry, jeśli gra zostanie wygrana (przyznanie 250 tokenów).
  • Misje Kuli: Rozegraj 30 gier —> Zdobądź 4500 punktów (przyznanie 1 Kuli wydarzenia + 40 tokenów).
  • Misje Banku Tokenów: Rozegraj grę (przyznanie 2–10 tokenów w zależności od trybu gry i wyniku) —> Zdobądź 400 punktów (przyznanie 20 tokenów)

Jednocześnie wprowadzone zostaną następujące zmiany:

• W ARAM i trybach gry wydarzenia przyznawane będą 4 punkty za minutę gry lub 6 punktów za minutę gry, jeśli została wygrana. Obejmuje to tryby gry takie jak URF, Jeden za Wszystkich i Superksięga Czarów. Innymi słowy te tryby zapewniają uzyskanie takiej samej liczby punktów jak gry PvP na Summoner’s Rift.
  • W grach TFT otrzymujecie 2 punkty za minutę gry i 3 punkty za minutę gry, jeśli ukończycie rozgrywkę na miejscu 1-4. Chociaż czas gry w TFT też będzie się liczył, gra w TFT nie powinna być najefektywniejszym sposobem zdobywania punktów w wydarzeniach League, dlatego będziecie zdobywać tylko 50% punktów. Dodaliśmy też kontrolę braku aktywności podczas gier TFT rozgrywanych w ramach misji wydarzeń League.
  • W trybach Hyper Roll i Double-Up też można będzie robić postępy liczące się do misji League! W tych trybach TFT też będzie obowiązywał 50% przelicznik podany powyżej.
  • Tryb razem przeciw SI będzie dawał 1 punkt za minutę gry lub 2 punkty za minutę wygranej gry, co stanowi 33% przelicznika obowiązującego w grach PvP na Summoner’s Rift. Ten tryb w dalszym ciągu nie będzie uwzględniany w misjach Banku Tokenów.
Tryb gry pkt. za minutę gry pkt. za minutę gry  (wygrana)
Summoner’s Rift, PvP 4 pkt. 6 pkt.
ARAM 4 pkt. 6 pkt.
Tryby gry wydarzenia 4 pkt. 6 pkt.
Wszystkie tryby TFT 2 pkt. (5–8 miejsce) 3 pkt. (1–4 miejsce)
Summoner’s Rift, Razem przeciw SI 1 pkt. 2 pkt.

Skąd ta zmiana?

W przeszłości niektóre misje nie uwzględniały czasu poświęcanego przez graczy na grę lub zachęcały do rozgrywania jak najkrótszych gier i wybierania trybów gry z najkrótszą rozgrywką.

Na przykład misje, które wymagały „zdobycia 30 punktów” (przy stawkach 5 pkt. za zwycięstwo i 2 pkt. za porażkę) w ogóle nie uwzględniały czasu poświęcanego na grę. Przegrana w grze rankingowej na Summoner’s Rift po 45 minutach zaciętej walki? 2 punkty. A szybka akcja, po której środkowy przeciwników traci 0/12 i gra zostaje poddana w 15 minucie? 5 punktów. Inaczej mówiąc, punkty, które zdobywaliście, nie zawsze oddawały czas i wysiłek włożony w daną grę.

Inne misje również zachęcały graczy do poszukiwania najszybszych lub najłatwiejszych trybów, aby szybko zdobywać punkty. „Rozegraj 5 gier” zachęcało niektórych graczy do wykorzystywania TFT lub ARAM-u do szybkiego farmienia tokenów. Uważamy, że gracze nigdy nie powinni być zmuszani do rezygnacji z ulubionego trybu gry w celu optymalizacji zdobywana nagród.

Tak, znamy wasze zdanie, fani TFT — chociaż gry w TFT wciąż będą dawać punkty w misjach League, to współczynnik zdobywanych punktów będzie niższy. Ta zmiana spowoduje położenie większego nacisku na nagradzanie w wydarzeniach League gier rozegranych w… cóż, w League. (Przypominam, że w TFT też są dostępne niesamowite wydarzenia i przepustki bojowe!)

W efekcie tych zmian misje League powinny stać się bardziej satysfakcjonujące i skoncentrowane na grze w League, nagradzając was za granie w taki sposób, jaki najbardziej lubicie. Będziemy uważnie analizować dane uzyskane podczas wydarzenia Wytworność, aby ustalić, czy będą potrzebne poprawki i ewentualnie wprowadzić je w przyszłych wydarzeniach. Jak zwykle chcemy poznać wasze opinie, więc dajcie nam znać, co myślicie.

Na razie to wszystko. Cieszę się, że możemy wprowadzić te zmiany, aby uatrakcyjnić wypełnianie misji. Życzę wam powodzenia, drodzy gracze!