Zmiany w trybie rywalizacji w III akcie


Reżyser gry Joe Ziegler korzysta z pomocy Davida Cole’a, aby wyjaśnić modyfikacje trybu rankingowego, które pojawią się w III akcie.


Tryb rankingowy III aktu VALORANT rozpocznie się 27 października, a powyższy film stanowi najlepsze źródło informacji na temat jego nowej formy prosto od dyrektora ds. projektu Joego Zieglera oraz Davida Cole’a, głównego projektanta systemów rywalizacji. Zobaczycie też zapowiedź 2 odcinka!

Chcecie dłuższą i krótszą wersję? Zamierzamy cofnąć się o krok i uprościć cele naszego trybu rankingowego. Efekty tych zmian zobaczycie podczas III aktu, w 2. odcinku w przyszłym roku i jeszcze później. W III akcie liczy się szybkość. Chcemy zwiększyć integralność rywalizacji w kolejkach i sprawić, że gracze skupią się na najważniejszej kwestii, czyli wygrywaniu.

Oto podsumowanie zaplanowanych zmian:

BARDZIEJ WYRÓWNANA KOLEJKA

Aby jeszcze bardziej wyrównać walkę w trybie rywalizacji, zmieniamy ograniczenie rozbieżności w poziomach umiejętności z 6 do 3 kręgów. Mimo to możliwość zabawy ze znajomymi z innych rang wciąż pozostaje dla nas ważna i pracujemy nad tym, aby można było z nimi walczyć w innych miejscach.

PREFEROWANY SERWER

Teraz gracze będą mogli wybierać preferowane serwery. Ze względu na kwestie związane z matchmakingiem nie możemy wam zagwarantować, że zawsze traficie na wybrany serwer, ale ta funkcja zauważalnie zwiększy szansę, aby dostać się w wybrane miejsce oraz ustabilizować albo zmniejszyć swój ping.

KLASYFIKACJA POWYŻEJ NIEŚMIERTELNEGO ZALEŻY W 100% OD ZWYCIĘSTW I PORAŻEK

Mamy informację dla graczy, którzy znajdują się na szczycie lub zbliżają się do niego w rangach od Nieśmiertelnego wzwyż. Wasze kolejne awanse lub degradacje będą teraz zależeć w całości od stosunku zwycięstw do porażek oraz tego, jak bardzo zdecydowany był ostateczny wynik bitwy.

ODZNAKA RANGI AKTU

Akt III zapewni wam również następną szansę na odniesienie kolejnych zwycięstw wyższej rangi. Dzięki nim będziecie z dumą pokazywać waszą odznakę rangi aktu inny graczom.

ODCINEK 2 I DALSZA PRZYSZŁOŚĆ

Rozważamy wprowadzenie podobnego systemu we wszystkich rangach w zależności od wyników eksperymentów z awansowaniem od Nieśmiertelnego wzwyż.

Ponadto wkrótce pojawi się publiczny ranking z podziałem na regiony! Pracujemy też nad następnymi projektami, ale kolejne informacje ujawnimy wam bliżej rozpoczęcia 2. odcinka.


Podziel się ze znajomymi!